Bethesda ma obiecujące plany na rozwój Starfield. Gracze otrzymają drugie, duże rozszerzenie

Patrycja Pietrowska
2024/06/17 13:40
2
0

Todd Howard o planach na kolejny rok wsparcia dla Starfield.

W maju informowaliśmy o zwiększonym zainteresowaniu wokół Starfield, do którego przyczyniła się duża aktualizacja wprowadzająca między innymi 60 FPS na konsolach Xbox Series X. Kilkanaście dni temu otrzymaliśmy natomiast pierwszy zwiastun rozszerzenia Shattered Space, które zaprezentowane zostało podczas Xbox Games Showcase 2024. Bethesda nie zamierza jednak zwalniać tempa – Todd Howard podczas ostatniego wywiadu wspomniał o obiecujących planach na rozwój produkcji.

Starfield
Starfield

Bethesda pracuje nad kolejnym rozszerzeniem do Starfield

Na YouTube’owym kanale MrMattyPlays pojawił się nowy wywiad z Toddem Howardem. Podczas rozmowy deweloper potwierdził, że zespół ma w planach kolejne, duże rozszerzenie do gry Starfield. Bethesda dąży również do tego, aby regularnie wydawać dodatki urozmaicające rozgrywkę.

Powiedziałbym, że chcemy [corocznych rozszerzeń], mniej więcej. Jak długo to potrwa… miejmy nadzieję, że bardzo długo, ale planujemy to po [Shattered Space], więc będzie jeszcze inny. – ujawnia Todd Howard w rozmowie z MrMattyPlays.

GramTV przedstawia:

Poruszony został również temat kolejnego roku wsparcia dla Starfield – szczególnie kwestii regularnych, wydawanych w sześciotygodniowych odstępach aktualizacji. Todd Howard przyznał jednak, że nie ma na ten moment pewności, czy zespołowi uda dostarczać się nowości systematycznie.

Przy okazji warto wspomnieć, że Shattered Space ma zadebiutować jesienią tego roku. Zwiastun zaprezentowany podczas Xbox Games Showcase 2024 wprowadził natomiast graczy w mroczny i tajemniczy klimat dodatku. Niestety na ten moment nie poznaliśmy dokładnej daty premiery rozszerzenia.

Starfield jest dostępny wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Gra zadebiutowała na rynku 6 września 2023 roku.

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
17/06/2024 19:03

Warto też wspomnieć, że uruchomili swojego workshopa i zaczęli sprzedać publiczne mody za pieniądze :P Tak się kończy kiedy im pomagasz naprawić ich i tak niesamowicie gównianą grę.

ZubenPL
Gramowicz
17/06/2024 13:55

Na pierwsze nikt juz nie czeka xD