Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Battlefield 2042 z prezentacją pierwszego sezonu. Znamy szczegóły Godziny Zero

Mikołaj Ciesielski
2022/06/08 07:40

Rozgrywki wystartują już w tym tygodniu.

Battlefield 2042 z prezentacją pierwszego sezonu. Znamy szczegóły Godziny Zero

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj po popołudniu deweloperzy ze studia DICE zaprezentowali zwiastun i szczegóły Godziny Zero – pierwszego sezonu zmagań w Battlefield 2042. Potwierdziły się również nieoficjalne doniesienia dotyczące startu rozgrywek, ponieważ twórcy zapowiedzieli, że wydarzenie rozpocznie się już jutro, czyli w czwartek, 9 czerwca. Trailer oraz informacje na temat nadchodzących atrakcji znajdziecie poniżej.

Wraz z rozpoczęciem pierwszego sezonu zmagań do Battlefield 2042 trafi nowa mapa o nazwie „Ekspozycja”, która zabierze graczy w kandyjskie Góry Skaliste, gdzie użytkownicy będą mieli okazję przemierzać „ekstremalne wzniesienia terenu. Szczegółowy opis nowego pola bitwy znajdziecie na oficjalnej stronie Electronic Arts.

Jedną z większych atrakcji pierwszego sezonu jest bez wątpienia nowa postać, którą – zgodnie z informacjami odnalezionymi jakiś czas temu w plikach gry – jest Ewelina Lis z Polski. Nasza rodaczka jest „ekspertka w niszczeniu pojazdów, a na jej wyposażeniu znajdziemy wyrzutnię rakiet G-84 TGM.

Ewelina Lis, prawdziwa ekspertka od zwalczania pojazdów, urodziła się w Gdańsku, a w wieku 21 lat została zwerbowana do elitarnej jednostki polskich sił specjalnych (GROM). Oddana i sumienna Lis to waleczna, honorowa wojowniczka, która jest w stanie pokonać każdą przeszkodę – albo rozwalić ją na kawałki” – czytamy w opisie operatorki na stronie Electronic Arts.

Deweloperzy nie zapomnieli też o nowym sprzęcie. Wraz z pierwszym sezonem do Battlefield 2042 trafi kusza Ghostmaker R10 i karabin wyborowy BSV-M. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami gracze będą mieli również okazję zasiąść za sterami dwóch śmigłowców bojowych – RAH-68 Huron i YG-99 Hannibal – wyposażonych w technologię stealth.

Nowe wyposażenie oraz operatorka trafią do graczy za darmo, ale dostęp do nich gracze będą musieli odblokować w ramach postępów przepustce bojowej. Deweloperzy przewidzieli łącznie 100 poziomów nagród, ale część z nich będzie zawartością premium. Szczegółowe informacje na temat Battle Passa znajdziecie pod tym adresem.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield 2042 jest dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia DICE, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Battlefield 2042. Jedno słowo: Rozczarowanie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!