Batman w ofercie Disney+? Nowy serial może trafić na platformę

Radosław Krajewski
2022/08/29 11:30

A podobno Mroczny Rycerz to jedna z kluczowych marek dla Warner Bros.

W Warner Bros. Discovery dochodzi do wielu zmian. Już w przyszłym roku w Ameryce wystartuje nowa platforma streamingowa, która zastąpi HBO Max. Niedawno David Zaslav potwierdził, że również na polskim rynku dojdzie do fuzji wszystkich serwisów streamingowych firmy, z których powstanie jedna usługa. Zmiany dotyczą również kwestii programowych, a nawet światopoglądowych i według byłych pracowników platformy, Warner Bros. Discovery zacznie oferować więcej treści dla konserwatywnych odbiorców. Podczas ostatnich restrukturyzacji najbardziej ucierpiał dział odpowiedzialny za przygotowanie produkcji dla dzieci oraz animacji. Jedną z ofiar jest Batman: Caped Crusader, który nie trafi do biblioteki HBO Max. Produkcja jednak nie została anulowana i szuka nowego domu. Jedną z opcji jest Hulu należące do Disneya.

Batman w ofercie Disney+? Nowy serial może trafić na platformę

Batman zadebiutuje na Disney+?

Jak podał The Hollywood Reporter, najnowszy serial animowany o Mrocznym Rycerzu jest jedną z wielu produkcji, która nie trafi do HBO Max. Mimo to twórcy wciąż pracują nad kolejnymi odcinkami, bez żadnej wiedzy, czy ich pracę będzie można gdziekolwiek oglądać. Do walki o prawa do dystrybucji serialu walczą Apple, Netflix oraz Hulu. Byłaby to sprawa bez precedensu, gdyby platforma należąca do Disneya posiadała prawa do jednej z produkcji o Batmanie. Warto przypomnieć, że w razie takiego finału całej sprawy, Batman: Caped Crusader byłby prawdopodobnie dostępny w bibliotece Disney+ w tych krajach, w których nie ma osobnej usługi Hulu.

GramTV przedstawia:

Za Batman: Caped Crusader odpowiada J.J. Abrams i jego firma produkcyjna Bad Robot. Przy serialu pracuje również Matt Reeves, reżyser tegorocznego filmu o Mrocznym Rycerzu. Według wcześniejszych zapowiedzi serial miał być nową wizją mitologii na Batmana i ma być utrzymana w dojrzalszym tonie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!