Baldur’s Gate 4 powstanie. Hasbro już szuka studia, które zajmie się produkcją

Mikołaj Ciesielski
2024/04/17 10:00
1
0

„Mamy nadzieję, że nie minie kolejnych 25 lat”.

Jakiś czas temu Larian Studios poinformowało, że nie stworzy kontynuacji Baldur’s Gate 3. Nie oznacza to jednak, że kolejna odsłona serii w ogóle nie powstanie. Właściciel marki Dungeons & Dragons po ubiegłorocznym sukcesie „trójki” na pewno będzie chciał kuć żelazo, póki gorące. Dlatego też – jak się okazuje – firma Hasbro szuka już studia, które zajmie się produkcją Baldur’s Gate 4.

Baldur’s Gate 4 powstanie. Hasbro już szuka studia, które zajmie się produkcją

Hasbro szuka studia, które zajmie się Baldur’s Gate 4 i ma nadzieję, że nie będzie trzeba czekać 25 lat na nową odsłonę serii

Eugene Evans – starszy wiceprezes ds. strategii cyfrowej i licencjonowania w Wizards of the Coast, czyli firmie macierzystej Hasbro – zapewnia, że firmie zależy na znalezieniu odpowiednio partnera. W rozmowie z serwisem PC Gamer dał jasno do zrozumienia, że seria Baldur’s Gate doczeka się kolejnej odsłony. Fani powinni jednak uzbroić się w cierpliwość.

Rozmawiamy teraz z wieloma partnerami, a także otrzymujemy wiele zapytań od partnerów, którzy mogą podejąć wyzwanie, jakim jest przyszłość serii Baldur's Gate. Mamy więc nadzieję, że nie minie kolejnych 25 lat, jak miało to miejsce w przypadku Baldur's Gate 2 i 3, zanim odpowiemy na to pytanie. Nie będziemy się jednak spieszyć i znajdziemy odpowiedniego partnera, odpowiednie podejście i odpowiedni produkt, który mógłby reprezentować przyszłość Baldur's Gate – informuje Evans.

GramTV przedstawia:

Przedstawiciel Wizards of the Coast podkreślił również, że firma pochodzi „bardzo poważnie” do wszystkich decyzji związanych ze swoim portfolio. Pozostaje mieć nadzieję, że właściciel marki Dungeons & Dragons dokona właściwego wyboru. Trzeba jednak przyznać, że Larian Studios wysoko zawiesiło poprzeczkę, a studio, które będzie odpowiedzialne za Baldur’s Gate 4, zmierzy się nie z nie lada wyzwaniem.

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 dostępne jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Baldur’s Gate 3 – Z godnością i humorem.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
17/04/2024 10:54

Pięknie. To była ich skalkulowana decyzja, a teraz koloryzują słowa że "mamy nadzieje, że będzie fajnie". Oczywiście to korporacja i jest to najzwyklejsza rzecz w świecie. Normalnie bym się nie czepiał, ale ich decyzje są ostatnio tak fatalne i antyfanowskie (OGL, nastawienie na digital, potraktowanie marki Dragonlance, zwolnienia w dobrze prosperujących oddziałach firmy) i tak nakierowane na zysk a nie utrzymanie marek, że życzę im jak najgorzej. Super że taki biznes, ale kosztem "fajności" marki DnD (z tym pewnie wiele osób by się kłóciło, bo dla wielu już dawno przestała być fajna). Kolejny przykład gdzie "garnitury" podejmują deczyje ze szkodą dla wielu osób. Ta historia powtarza się ostatnio aż za często w branży rozrywkowej. Jeśli wierzyć źródłom, to i tak kwestia paru lat jak te same garnitury rozwalą tę firmę.