Baldur’s Gate 3 z kolejną wielką aktualizacją - nowa klasa, lokacje i salami

LM
2021/10/15 07:45

Ważąca 60 GB paczka nowinek do Baldur’s Gate 3 pojawiła się na serwerach Steam Early Access. Co oferuje Patch 6?

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami na serwerach Baldur’s Gate 3 pojawiła się nowa, ogromna aktualizacja zawartości gry. Patch opatrzony numerem 6, to około 60 GB nowinek, do wysokobudżetowego RPG-a. Wraz z paczką gra doczekała się nowej klasy postaci – Sorcerer – oraz tajemniczy obszar Grymforge. Jednak na tym nie koniec.

Baldur’s Gate 3 z kolejną wielką aktualizacją - nowa klasa, lokacje i salami

Larian postarało się także o nowe elementy uzbrojenia, włącznie z zaprezentowanym wcześniej salami; masę poprawek do oprawy wizualnej gry; utwory muzyczne w wykonaniu orkiestry oraz sporo pomniejszych nowinek. Wszystko to tworzy jak dotąd największą aktualizację, której doczekało się Baldur’s Gate 3 od debiutu w usłudze Steam Early Access na PC. Rzućcie okiem na kompletną listę zmian i poniższy zwiastun.

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że pobranie najnowszej aktualizacji RPG-a wiąże się z koniecznością rozpoczęcia zabawy od nowa.

Baldur’s Gate 3 ukazało się w Steam Early Access w październiku minionego roku. Premiery pełnej wersji gry możemy spodziewać się najwcześniej w 2022 roku.

Komentarze
9
wolff01
Gramowicz
15/10/2021 20:41
BLyy napisał:

Prawdopodobnie też, bo ciężko sobie wyobrazić Minsca bez Boo :)

.Khalid napisał:

Mówisz, że ma wrócić Minsc, a co w takim razie z Boo? XD

BLyy napisał:

Dam chyba niegroźny spoiler, ale do BG3 ma wrócić Minsc. Mnie osobiście się to nie podoba, bo wolałbym dawnym bohaterom dać spokojnie zestarzeć się, a wykreować nowych. 

To chyba element szerszej strategi Wizards of the Coast :) https://www.dicebreaker.com/games/dungeons-and-dragons-5e/news/dnd-5e-minsc-boo-journal-of-villainy-surprise-release-vanish

Norgon
Gramowicz
15/10/2021 16:57
.Khalid napisał:

Tak też myślałem. Trzeba będzie spróbować. Wiadomo, że klimat i stare czasy już nie wrócą, ale jak pomyślę z jakimi wypiekami na twarzy grało się kiedyś w Baldura czy Icewind Dale... uffff XD. Nawet ciężko mi powiedzieć, która z tych gier była lepsza.

Stare, dobre czasy na pewno nie wrócą ale dobrze szukać okazji żeby je sobie powspominać :) tym bardziej, że jest to na prawdę bardzo porządny RPG na długie wieczoryCo do Icewind Dale to u mnie klimat północy przebijał Baldura

NoYoN
Gramowicz
15/10/2021 15:58
.Khalid napisał:

Może się wypowiedzieć tu ktoś, kto już grał w trzecią część? Czy jest chociaż zbliżona do jedynki i dwójki, które były niesamowite?

Niestety nie. Jednakże nie jest zły erpeg. Warto w niego zagrać, bo póki co story się bardzo fajnie toczy.

BLyy
Gramowicz
15/10/2021 12:05
.Khalid napisał:

Mówisz, że ma wrócić Minsc, a co w takim razie z Boo? XD

BLyy napisał:

Dam chyba niegroźny spoiler, ale do BG3 ma wrócić Minsc. Mnie osobiście się to nie podoba, bo wolałbym dawnym bohaterom dać spokojnie zestarzeć się, a wykreować nowych. 

Prawdopodobnie też, bo ciężko sobie wyobrazić Minsca bez Boo :)

.Khalid
Gramowicz
15/10/2021 11:33
BLyy napisał:

Dam chyba niegroźny spoiler, ale do BG3 ma wrócić Minsc. Mnie osobiście się to nie podoba, bo wolałbym dawnym bohaterom dać spokojnie zestarzeć się, a wykreować nowych. 

Mówisz, że ma wrócić Minsc, a co w takim razie z Boo? XD

BLyy
Gramowicz
15/10/2021 11:28
.Khalid napisał:

Tak też myślałem. Trzeba będzie spróbować. Wiadomo, że klimat i stare czasy już nie wrócą, ale jak pomyślę z jakimi wypiekami na twarzy grało się kiedyś w Baldura czy Icewind Dale... uffff XD. Nawet ciężko mi powiedzieć, która z tych gier była lepsza.

Norgon napisał:

Powiem tak, jest niesamowicie, jest niezwykle klimatycznie, jest to pełnoprawne D&D, system strać zbliża się do doskonałości ale czy podobna do starych Baldurów? subiektywnie odpowiem, że nie. Bardziej zbliżona do Divinity 2 co akurat nie chyba jest minusem. Bardziej ducha Baldura czułem grając w Pillars 1 i 2

.Khalid napisał:

Może się wypowiedzieć tu ktoś, kto już grał w trzecią część? Czy jest chociaż zbliżona do jedynki i dwójki, które były niesamowite?

Dam chyba niegroźny spoiler, ale do BG3 ma wrócić Minsc. Mnie osobiście się to nie podoba, bo wolałbym dawnym bohaterom dać spokojnie zestarzeć się, a wykreować nowych. W kolejnych aktach mają być rzekomo nawiązania do poprzednich części.

Mnie osobiście gra bardzo się podoba, chociaż nie grałem, ale oglądałem całe gameplaye. Aby ją odpowiednio przyjąć nie należy oczekiwać tych samych rozwiązań, co w poprzednich częściach, ale te nowe też są bardzo atrakcyjne. Ja staram się nie patrzeć na nową część jak na nowe BG, a jako po prostu coś nowego. Gra mimo wszystko powinna zadowolić fanów RPG, bo już sam pierwszy akt jest bardzo rozległy.

.Khalid
Gramowicz
15/10/2021 11:08
Norgon napisał:

Powiem tak, jest niesamowicie, jest niezwykle klimatycznie, jest to pełnoprawne D&D, system strać zbliża się do doskonałości ale czy podobna do starych Baldurów? subiektywnie odpowiem, że nie. Bardziej zbliżona do Divinity 2 co akurat nie chyba jest minusem. Bardziej ducha Baldura czułem grając w Pillars 1 i 2

.Khalid napisał:

Może się wypowiedzieć tu ktoś, kto już grał w trzecią część? Czy jest chociaż zbliżona do jedynki i dwójki, które były niesamowite?

Tak też myślałem. Trzeba będzie spróbować. Wiadomo, że klimat i stare czasy już nie wrócą, ale jak pomyślę z jakimi wypiekami na twarzy grało się kiedyś w Baldura czy Icewind Dale... uffff XD. Nawet ciężko mi powiedzieć, która z tych gier była lepsza.

Norgon
Gramowicz
15/10/2021 10:22
.Khalid napisał:

Może się wypowiedzieć tu ktoś, kto już grał w trzecią część? Czy jest chociaż zbliżona do jedynki i dwójki, które były niesamowite?

Powiem tak, jest niesamowicie, jest niezwykle klimatycznie, jest to pełnoprawne D&D, system strać zbliża się do doskonałości ale czy podobna do starych Baldurów? subiektywnie odpowiem, że nie. Bardziej zbliżona do Divinity 2 co akurat nie chyba jest minusem. Bardziej ducha Baldura czułem grając w Pillars 1 i 2

.Khalid
Gramowicz
15/10/2021 10:05

Może się wypowiedzieć tu ktoś, kto już grał w trzecią część? Czy jest chociaż zbliżona do jedynki i dwójki, które były niesamowite?