Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Pan Twardeusz w Baldur's Gate 3? Nie, to tylko... salami. Nadchodzi ogromna aktualizacja RPG-a

LM
2021/10/07 08:17

Larian Studios ogłosiło kolejny duży pakiet poprawek dla Baldur’s Gate 3. W planach m.in. nowa grywalna klasa i zabójcze salami.

Larian Studios poinformowało za pośrednictwem platformy Steam, że już niebawem Baldur’s Gate 3 doczeka się kolejnej sporej aktualizacji zawartości. I to nie byle jakiej, bo Patch 6 ma być największym spośród dotychczasowych pod względem wprowadzanych nowinek. Twórcy zapowiedzieli, że łatka będzie ważyć około 60 GB u podobnie jak wcześniejsze, wymusi na graczach rozpoczęcie zabawy na nowo.

Pan Twardeusz w Baldur's Gate 3? Nie, to tylko... salami. Nadchodzi ogromna aktualizacja RPG-a

Niestety jak na tak wielki pakiet danych, Larian bardzo lakonicznie opowiedziało o zawartości aktualizacji. W planach nowa grywalna klasa bohatera, którą po raz pierwszy zobaczymy na EGX London, który na szczęście startuje już dziś (i potrwa do 10 października). Obok tego twórcy zamierzają uraczyć nas nową bronią – salami. Tak, będziemy mogli okładać oponentów mięchem, po jednym w każdej z rąk (dual-wielding). Zaprezentowany we wpisie na Steam gif od razu przywiódł na myśl charakterystyczną broń z Cyberpunka 2077, ale poczekajmy, aż zobaczymy salami w akcji.

GramTV przedstawia:

Niestety nie wiadomo, kiedy konkretnie paczka trafi na serwery Baldur’s Gate 3. Być może nieco więcej konkretów poznamy przy okazji przywołanej tu targowej prezentacji nowej klasy. Tymczasem dajcie znać, którą z nich przywitacie w grze najchętniej.

Baldur’s Gate 3 zadebiutowało w katalogu Steam Early Access na PC dokładnie rok temu. Premiera finalnej wersji najszybciej w 2022 roku.

Komentarze
1
BLyy
Gramowicz
07/10/2021 12:24

Jak dla mnie bez paladyna nie ma cRPG