Baldur's Gate III – jeszcze dziś Patch 8 z nową rasą i klasą postaci

Maria Wawrzyniak
2022/07/07 22:00

Patch z numerem 8 jeszcze dziś trafi do gry Baldur’s Gate III. Otrzymamy m.in. pierwszą rasę od premiery gry we wczesnym dostępie oraz nową klasę postaci.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Larian Studios ujawniło szczegóły aktualizacji z numerem 8 pod tytułem Of Valour and Love podczas dzisiejszej transmisji Panel From Hell. Patch waży aż 40 gigabajtów i jest już dostępny do pobrania na komputerach osobistych z systemem Windows. Wśród najważniejszych nowości znajdziemy nową klasę postaci (barda), rasę gnomów oraz ulepszenia w systemie walki.

Bardowie, czyli ostatnia klasa postaci, jaka pojawi się w grze, to najprawdopodobniej największa atrakcja w aktualizacji. Będziemy mogli stworzyć bohatera lub bohaterkę i wybrać jedną z dwóch podklas:

  • College of Valour, czyli bardowie skoncentrowani na walce; tutaj specjalne umiejętności zapewnią nam wystarczającą odporność na możliwość bezpośredniego uczestniczenia w starciach; szczególnie ważna jest możliwość inspirowania naszych sojuszników męstwem, czyli wzmacniania ich różnymi premiami, np. do obrony czy zadawanych obrażeń.
  • College of Lore, czyli bardowie skoncentrowani na zaklęciach; będziemy używać słów oraz magicznych zdolności, które są w stanie osłabiać czy dezorientować wrogów i jednocześnie wzmacniać sojuszników (ciekawostka: nagrano podobno 97 różnych obelg na każdą okazję!).
Baldur's Gate III – jeszcze dziś Patch 8 z nową rasą i klasą postaci

GramTV przedstawia:

Drugą ważną nowością są gnomy, czyli pierwsza grywalna rasa. Nie wiemy jednak, czy to również ostatnia raza przed premierą wersji 1.0. Oprócz tego deweloperzy zdecydowali się przyspieszyć walki. Teraz mniejsi wrogowie (zwierzęta, gobliny itp.) będą występować w grupach i poruszać się oraz atakować jednocześnie. Warto także wspomnieć o pomniejszych zmianach czy usprawnieniach, jak chociażby ujęciach zabójstw, czyli tak zwanych killcams oraz poprawie stabilności gry wieloosobowej. Zainteresowanych pełną listą nowości zapraszamy pod ten adres. Zapisy z poprzednich wersji gry nie będą kompatybilne z najnowszą – pamiętajcie więc o wykonaniu ich kopii zapasowych; szczegóły tutaj.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Baldur’s Gate III jest dostępne na komputerach osobistych w sklepach Steam oraz GOG.com. Gra zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu 6 października 2020 roku. Pod tym adresem możecie znaleźć artykuł Myszastego, który podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!