Baldur's Gate III ma otrzymać aktualizację w lutym. Twórcy przerwą milczenie?

Maria Wawrzyniak
2022/02/06 08:00
12
0

Jeśli wierzyć chińskim mediom społecznościowym, Larian Studios powoli przygotowuje się do premiery kolejnej aktualizacji do gry.

Od ostatnich wieści na temat gry Baldur’s Gate III minęło kilka miesięcy. Wygląda jednak na to – jeśli wierzyć chińskim mediom społecznościowym – że studio Larian powoli zaczyna przygotowania do premiery kolejnej aktualizacji. Informacja (podajemy za serwisem PC Gamer) pochodzi z serwisu społecznościowego Bilibili, gdzie deweloperzy zamieścili wpis z okazji Nowego Roku Księżycowego oraz Roku Tygrysa; wpis znaleźli również użytkownicy forum Reddit, gdzie tekst został przetłumaczony na język angielski.Baldur's Gate III ma otrzymać aktualizację w lutym. Twórcy przerwą milczenie?

Wszystkiego najlepszego z okazji Chińskiego Nowego Roku! Baldur’s Gate III otrzyma w lutym aktualizację oraz więcej niespodzianek, które będą czekać na odkrycie przez Was.

GramTV przedstawia:

Niektórzy uważają, że patch będzie powiązany z nadchodzącymi Walentynkami. Według spekulacji aktualizacja z numerem 7 ma wprowadzić bardziej rozbudowane opcje w systemie romansów i może nawet nową klasę w postaci barda. Trzeba jednak zaznaczyć, iż wciąż są to jedynie plotki – jedyne, co możemy w tym przypadku zrobić, to oczywiście cierpliwie czekać na oficjalne wieści od samych deweloperów.

Przypomnijmy jeszcze, że Baldur’s Gate III jest dostępne na komputerach osobistych w sklepach Steam oraz GOG.com. Gra zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu 6 października 2020 roku. Pod tym adresem możecie znaleźć artykuł Myszastego, który podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami.

Komentarze
12
Gregario
Gramowicz
07/02/2022 05:14

Ja nie będę rozmieniał się na drobne i wyczekiwał jakiś (mniejszych czy większych) aktualizacji. Poczekam na pełną wersję gry. Nie spieszy mi się.

Xelos_Iterion
Gramowicz
07/02/2022 00:55
eredin napisał:

Najlepszy RPG - To aż żal komentować. Najlepszy erpeg z beznadziejną fabuła i prostacką mechaniką. Gra cię zwyczajnie nie przepuści jeśli nie masz odpowiednich itemów dla danego regionu. Cała mechanika to dwa rodzaje pancerza i beczki, tyle. Przyjemna gra, ale bez przesady.Może i jestem śmieszny, ale przynajmniej potrafię czytac ze zrozumieniem. Napisałem Ci już, wydali EA acces póltora roku temu, dostali mnóstwo kasy i cisnienia na wydanie gry nie ma, moga sobie pracować bez presji co nie miałoby miejsca gdyby sprzedawali skończony produkt. Jeśli tego nie rozumiesz to ja już prościej nie wytłumacze.

Tobie może takie podejście odpowiadać, mi nie. Jak tam, który raz przechodzisz akt pierwszy  ? Do wydania drugiego aktu pyknie dwadzieścia ?

To zdecydowanie jedno z najlepszych cRPG, to larianowe D:OS2. Pancerze, beczki itd. nie mają żadnego znaczenia dla gry w kontekście jej bycia grą role-playing, więc nie o takich rzeczach winieneś pisać, jeśli chcesz tytuł rozliczać z bycia cRPG. Mam zaufanie do Lariana i też jestem cierpliwy.

eredin
Gramowicz
06/02/2022 19:05
fenr1r napisał:

D:OS2 siedział w EA rok, a rok po premierze jeszcze dostał dużą aktualizację do definitive edition. I co z tego wynikło? Prawdopodobnie najlepszy RPG.

Ja nie mam z tym problemu, że BG3 wyjdzie w tym albo przyszłym roku. Jak mają fundusze, to niech pracują dalej. Poczekam.

Niby w jaki sposób magiczny sposób bez EA mieliby wydać dokończoną grę wcześniej? Nie bądź śmieszny.

Najlepszy RPG - To aż żal komentować. Najlepszy erpeg z beznadziejną fabuła i prostacką mechaniką. Gra cię zwyczajnie nie przepuści jeśli nie masz odpowiednich itemów dla danego regionu. Cała mechanika to dwa rodzaje pancerza i beczki, tyle. Przyjemna gra, ale bez przesady. Może i jestem śmieszny, ale przynajmniej potrafię czytac ze zrozumieniem. Napisałem Ci już, wydali EA acces póltora roku temu, dostali mnóstwo kasy i cisnienia na wydanie gry nie ma, moga sobie pracować bez presji co nie miałoby miejsca gdyby sprzedawali skończony produkt. Jeśli tego nie rozumiesz to ja już prościej nie wytłumacze.

Tobie może takie podejście odpowiadać, mi nie. Jak tam, który raz przechodzisz akt pierwszy  ? Do wydania drugiego aktu pyknie dwadzieścia ?

fenr1r
Gramowicz
06/02/2022 16:28
eredin napisał:

Dokładnie tak, myślę że już by wydali całość i  zdążyli połatać. A tak mamy sytuacje że głupie community zapłacilo pełną cene za 20% erpega, który nie wyjdzie pewnie w ogóle w ciągu 2 lat (to jest dla Ciebie "na wczoraj" ?)  od rozpoczęcia EA i jeszcze sie ludzie jarają że dodali w jakims paczu nową klasęi nową broń - kiełbase salami. Powtarzam, kiełbasę salami. Na prawdę, podejście godne kultowej marki jaką jest Baldurs Gate.

Nie czekam na BG3 w ogóle, jeśli w końcu wyjdzie i recenzje będą pozytywne to pewnie kupie na jakiejś wyprzedaży, ale na pewno nie będę popierał tego chorego modelu wydawania, zwłaszcza w przypadku erpegów gdzie fabuła powinna być kluczowa. I w przypadku odcinania kuponów od legendarnego tytułu.

D:OS2 siedział w EA rok, a rok po premierze jeszcze dostał dużą aktualizację do definitive edition. I co z tego wynikło? Prawdopodobnie najlepszy RPG.

Ja nie mam z tym problemu, że BG3 wyjdzie w tym albo przyszłym roku. Jak mają fundusze, to niech pracują dalej. Poczekam.

Niby w jaki sposób magiczny sposób bez EA mieliby wydać dokończoną grę wcześniej? Nie bądź śmieszny.

eredin
Gramowicz
06/02/2022 15:40
fenr1r napisał:

Na wczoraj musisz to mieć? Poczekaj spokojnie na pełną wersję to se pograsz. Myślisz, że bez EA, to by już dawno wyszło?

eredin napisał:

No właśnie o to mi chodziło, tylko przez przypadek za wcześnie opublikowałem  komentarz a nie widzę opcji edycji, stąd drugi.  To jest chore co lariani robią. Jeszcze wzięli legendarna  markę do tego...

Dokładnie tak, myślę że już by wydali całość i  zdążyli połatać. A tak mamy sytuacje że głupie community zapłacilo pełną cene za 20% erpega, który nie wyjdzie pewnie w ogóle w ciągu 2 lat (to jest dla Ciebie "na wczoraj" ?)  od rozpoczęcia EA i jeszcze sie ludzie jarają że dodali w jakims paczu nową klasęi nową broń - kiełbase salami. Powtarzam, kiełbasę salami. Na prawdę, podejście godne kultowej marki jaką jest Baldurs Gate.

Nie czekam na BG3 w ogóle, jeśli w końcu wyjdzie i recenzje będą pozytywne to pewnie kupie na jakiejś wyprzedaży, ale na pewno nie będę popierał tego chorego modelu wydawania, zwłaszcza w przypadku erpegów gdzie fabuła powinna być kluczowa. I w przypadku odcinania kuponów od legendarnego tytułu.

TheDoc
Gramowicz
06/02/2022 14:58

IMO to nie powinni wydawać takich gier w Early Access. To nie ma sensu przy grach, które można przejść. Co innego jak jest to jakiś survival, czy sieciowy FPS gdzie gra się bez końca.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
06/02/2022 14:22

No to jeszcze ze dwa lata i może skończą się testy.

fenr1r
Gramowicz
06/02/2022 12:48
eredin napisał:

No właśnie o to mi chodziło, tylko przez przypadek za wcześnie opublikowałem  komentarz a nie widzę opcji edycji, stąd drugi.  To jest chore co lariani robią. Jeszcze wzięli legendarna  markę do tego...

Na wczoraj musisz to mieć? Poczekaj spokojnie na pełną wersję to se pograsz. Myślisz, że bez EA, to by już dawno wyszło?

eredin
Gramowicz
06/02/2022 11:25
Ray napisał:

Ta gra jeszcze nie wyszła, bo Early Access. Nie ma jeszcze nawet zakończenia swojej opowieści, więc nie tak do końca fajnie, bo możesz zagrać w pół gry fabularnej.

eredin napisał:

Fajnie ze cały czas wydają patche i wspierana grę od półtora roku temu. 

No właśnie o to mi chodziło, tylko przez przypadek za wcześnie opublikowałem  komentarz a nie widzę opcji edycji, stąd drugi.  To jest chore co lariani robią. Jeszcze wzięli legendarna  markę do tego...

Ray
Gramowicz
06/02/2022 10:56
eredin napisał:

Fajnie ze cały czas wydają patche i wspierana grę od półtora roku temu. 

Ta gra jeszcze nie wyszła, bo Early Access. Nie ma jeszcze nawet zakończenia swojej opowieści, więc nie tak do końca fajnie, bo możesz zagrać w pół gry fabularnej.

eredin
Gramowicz
06/02/2022 10:04
eredin napisał:

Fajnie ze cały czas wydają patche i wspierana grę od półtora roku temu. 

Szkoda ze zapomnieli jej wydać. Pluje na takie podejscie larianow. Trzymać erpega we wczesnym dostępie dwa lata. No ludzie kochani.

eredin
Gramowicz
06/02/2022 10:03

Fajnie ze cały czas wydają patche i wspierana grę od półtora roku temu.