Avowed w kolejnych szczegółach. RPG Obsidianu coraz bliżej wersji alfa

LM
2021/10/13 10:47
1
0

Do oficjalnej prezentacji, a tym bardziej daty premiery Avowed wciąż daleka droga. Mamy za to garść szczegółów o roleplayu w świecie Pillars of Eternity.

Nawet jeśli jeszcze jakiś temu słyszeliśmy o rozmaitych problemach, z którymi mierzy się zespół odpowiedzialny za grę Avowed, to najwidoczniej wszystko jest na dobrej drodze. Redakcja serwisu Windows Central donosi, iż weszła w posiadanie dokumentacji opisującej wersję pre-alfa pierwszoosobowego RPG-a. Ten niebawem ma wejść w fazę właściwej produkcji, ale już teraz zapowiada się obiecująco.

Avowed w kolejnych szczegółach. RPG Obsidianu coraz bliżej wersji alfa

Najtrafniejszym stwierdzeniem zdaje się to, że jeśli The Outer Worlds było oryginalnym spojrzeniem na serię Fallout, to Avowed jest tym samym dla The Elder Scrolls. Osadzony w uniwersum Pillars of Eternity RPG pozwoli wybrać spośród wielu klas postaci i zaoferuje system walki mocno inspirowany grą Skyrim. Tym samym możemy oczekiwać walki oburącz, zarówno w kombinacjach dwóch broni, jak i broni z magą, co widzieliśmy na pierwszym zwiastunie. W grze znajdziemy szereg doskonale znanych fanom Pillarsów zaklęć i bestii. I chociaż tytuł bezsprzecznie korzysta z dorobku Skyrima, to ma zaoferować znacznie barwniejszy i zapadający w pamięć świat. Standardem wydaje się tu możliwość pływania, a ciekawym dodatkiem będą zniszczalne elementy otoczenia.

GramTV przedstawia:

Przy okazji Windows Central uprzedziło, że przy okazji grudniowego The Game Awards doczekamy się pokazu Hellblade 2. Jednak na prezentację Avowed może być wtedy jeszcze zbyt wcześnie. O samej grze z oficjalnych źródeł wciąż nie wiemy zbyt wiele – pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na komunikat dewelopera.

Tymczasem dajcie znać - czekacie bardziej na Avowed, Fable czy The Elder Scrolls 6?

Komentarze
1
fenr1r
Gramowicz
13/10/2021 11:02

zaoferuje system walki mocno inspirowany grą Skyrim

Szkoda, to jest zdecydowanie wada, a nie zaleta. Obsidian stać na coś znacznie bardziej złożonego i lepiej zaprojektowanego niż to, co popełniono w Skyrim.