Avowed z premierą na początku 2023 roku? Microsoft ma szykować pokaz nowego RPG

Mikołaj Ciesielski
2022/02/19 13:30
0
0

Jeden z branżowych insiderów podzielił się kilkoma informacjami na temat stanu produkcji studia Obsidian Entertainment.

Avowed z premierą na początku 2023 roku? Microsoft ma szykować pokaz nowego RPG

O Avowed ostatni raz informowaliśmy w październiku ubiegłego roku, kiedy to Jez Corden z Windows Central podzielił się kilkoma szczegółami na temat produkcji Obsidian Entertainment. Wspomniany dziennikarz postanowił ponownie zabrać głos w sprawie nowego dzieła twórców The Outer Worlds i ujawnił, że jego zdaniem gra już w zeszłym roku wyglądała na „naprawdę gotową” i wkrótce możemy doczekać się prezentacji, a sam tytuł może zadebiutować na rynku w pierwszym lub drugim kwartale 2023 roku.

Spodziewam się, że [Avowed – dop. red.] zobaczymy w tym roku, ponieważ, jak powiedziałem, już w zeszłym roku gra wyglądała na naprawdę gotową. Było kilka rzeczy, które nie zostały jeszcze zaimplementowane jak np. pewne efekty czy niektóre tekstury. Widać było też, że oświetlenie nie było ukończone” – zdradza Corden.

Rozgrywka prezentowała się solidnie. [Produkcja] wyglądała na grywalną i gotową do debiutu… Myślę, że w tym roku prawdopodobnie zobaczymy prezentację, a później premierę może w pierwszym, drugim kwartale 2023 roku” – dodaje dziennikarz.

Oczywiście powyższe rewelacje nie doczekały się komentarza ze strony Microsoftu oraz deweloperów ze studia Obsidian Entertainment. Jak zawsze w takich przypadkach, radzimy podchodzić więc do przedstawionych informacji z dystansem.

Na koniec przypomnijmy, że Avowed opracowywane jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Choć twórcy wciąż nie podzielili się nawet przybliżoną datą premiery, to warto pamiętać, że nowe RPG od studia Obsidian Entertainemnt w dniu swojego debiutu trafi także do usługi Xbox Game na PC i konsolach.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!