Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Avatar 2 będzie nieprzewidywalny. James Cameron wyrzucił rok pracy do kosza

Radosław Krajewski
2022/09/24 14:00

Reżyser ujawnił nowe szczegóły dotyczące Avatara: Istoty wody.

Pierwszy zwiastun drugiej części Avatara zadebiutował w maju i od tego czasu Disney nie śpieszy się z wypuszczaniem kolejnych materiałów. W miniony piątek do kin powróciła zremasterowana pierwsza część Avatara, która zawierała również niepublikowany wcześniej fragment z kontynuacji. James Cameron obecnie przygotowuje się do premiery Avatara: Istoty wody i w ostatnich wywiadach ujawnił kilka nowych szczegółów o samym filmie, jak również pracach nad nimi. Reżyser obiecał, że widzowie nie będą w stanie przewidzieć fabuły jego nadchodzącej produkcji.

Avatar 2 będzie nieprzewidywalny. James Cameron wyrzucił rok pracy do kosza

James Cameron obiecuje nieprzewidywalną historię w Avatarze 2

Gwarantuję ci, że nie będziesz w stanie niczego przewidzieć. To, czego ludzie najbardziej nienawidzą, to pójść do kina i powiedzieć „To przewidywalne”. Nie sądzę, żeby ten film taki był. Nikt nie będzie w stanie przewidzieć, jak rozwinie się ta historia.

Z kolei w rozmowie z The Times UK James Cameron przyznał, że pracę nad Avatarem 2 rozpoczął od rozebrania pierwszego filmu na czynniki pierwsze, aby sprawdzić, co przyciągnęło widzów przed ekrany. Powiedział również, że pierwotna wersja scenariusza do filmu powstawała przez rok i ostatecznie wylądowała w koszu, gdyż nie działała odpowiednio na podświadomość.

Kiedy usiadłem z moimi scenarzystami, aby napisać Avatara 2, powiedziałem, że nie możemy zrobić następnego filmu, dopóki nie zrozumiemy, dlaczego pierwszy był tak dobry. Musieliśmy rozwikłać tę zagadkę i zrozumieć, co się do diabła wydarzyło.

Cóż, wszystkie filmy działają na różnych poziomach. Pierwszy to powierzchnia, czyli charakter, problem i rozwiązanie. Drugi jest tematyczny. Co film próbuje powiedzieć? Ale Avatar działa również na trzecim poziomie, podświadomości. Napisałem cały scenariusz do sequela, przeczytałem go i zdałem sobie sprawę, że nie dotarł do trzeciego poziomu. Bum. Zaczynamy od nowa. Zajęło to rok.

GramTV przedstawia:

Historia rozpoczyna się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. W Avatar: Istota wody poznamy dalszą historię rodziny Sully, której towarzyszą kłopoty, a także starania, aby zapewnić sobie nawzajem bezpieczeństwo, pomimo nadchodzącego zagrożenia.

W obsadzie filmu znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Edie Falco, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder, Matt Gerald, Brendan Cowell, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis i CJ Jones.

Avatar: Istota wody zadebiutuje w polskich kinach 16 grudnia bieżącego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!