Assetto Corsa 2 już powstaje, ale na premierę gry trochę poczekamy

Mikołaj Ciesielski
2021/06/01 09:15

Już niedługo na rynku pojawi się mobilna odsłona serii.

Assetto Corsa 2 już powstaje, ale na premierę gry trochę poczekamy

Firma Digital Bros opublikowało raport finansowy za miniony kwartał, z którego dowiadujemy się, że Assetto Corsa 2 znajduje się obecnie w fazie rozwoju. Fani marki muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ zgodnie z informacjami zawartymi we wspomnianym dokumencie, premiera gry planowana jest na 2024 rok. Z racji na tak odległy debiut, w sieci na próżno szukać szczegółów na temat wspomnianej produkcji. Możemy być jednak pewni, że tytuł tworzony jest z myślą o komputerach osobistych oraz nowych konsolach Sony i Microsoftu – PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Okazuje się, że deweloperzy pracują również nad mobilną odsłoną serii Assetto Corsa, która ma zadebiutować latem tego roku. Na szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Warto także dodać, że wspomniany raport finansowy ujawnia, że pierwsza część Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione osiągnęły łączną sprzedaż na poziomie 12 milionów egzemplarzy, generując przy tym 66 milionów euro przychodu. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry wynik jak na markę, która pojawiła się na rynku w 2014 roku.

Na koniec przypomnijmy, że ostatnia odsłona serii Assetto Corsa, czyli wspomniane wyżej Assetto Corsa Competizione, zadebiutowała na komputerach osobistych w maju 2019 roku. Nieco ponad rok później, w czerwcu, tytuł pojawił się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jeszcze w tym roku tytuł ma pojawić się także na PlayStation 5 i Xbox Series X/S Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat gry studia Kunos Simulazioni, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja gry Assetto Corsa Competizione. Czy to najlepszy symulator wyścigów?

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!