Nowa część Assassin's Creed w czasach Azteków? Kolejne doniesienia

Maria Wawrzyniak
2022/07/13 15:15

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, nowa część serii Assassin’s Creed może rozgrywać się w Meksyku w czasach prekolumbijskich.

Choć szczegóły na temat gry Assassin’s Creed: Infinity poznamy dopiero 10 września, do sieci wyciekły dziś kolejne informacje na temat nadchodzącej odsłony. Jak podaje między innymi serwis IGN, użytkownik Twittera o pseudonimie ACG (@JeremyPenter) ujawnił we wpisie na swoim profilu, że nowa odsłona serii Assassin’s Creed od Ubisoftu ma rozgrywać się w czasach Azteków, a więc w czasach prekolumbijskich.

Nowa część Assassin's Creed w czasach Azteków? Kolejne doniesienia

Assassin’s Creed w czasach Azteków

Aztekowie zamieszkiwali tereny obecnego Meksyku w latach 1300-1521. Był to najsilniejszy w prekolumbijskim – poprzedzającym odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba – Meksyku naród indiański. Zdecydowanie byłby to dość ciekawy kierunek dla nowej odsłony; zarówno w kwestii tła fabularnego, jak i faktu, iż ten obszar oraz czasy nie pojawiały się zbyt często w grach wideo.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego warto zauważyć, iż Aztekowie wierzyli w wielu bogów i nie stronili od składania im krwawych ofiar. To z kolei wpisywałoby się w koncepcję, jaką przyjęli deweloperzy, przynajmniej w ostatnich częściach serii, czyli Valhalla, Odyssey oraz Origins. Każda gra z tej trójki mocno skupiała się na wątkach mitologicznych związanych odpowiednio z kulturą wikingów, starożytnej Grecji oraz starożytnego Egiptu.

Oczywiście, są to jedynie niepotwierdzone informacje. ACG (@JeremyPenter) udowodnił jednak w przeszłości, że można nazwać go wiarygodnym informatorem – ujawnił m.in. sporo szczegółów na temat Far Cry Primal, które potwierdziły się jeszcze przed oficjalną premierą. Czy tym razem też tak będzie?

Komentarze
2
Yarod
Gramowicz
13/07/2022 20:02

I znowu będzie to ugrzeczniony na maksa poprawnie polityczny fabularny gniot. Ja niestety podziękowałem za serię. A szkoda.

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
13/07/2022 19:40

Czy ktoś może pamięta, aby jakieś "przecieki" z Ubisoftu nie okazały się w większości prawdą?

Czasy Syndicate -> Kolejna gra w serii może zabrać nas do egiptu.

Czasy Odysey -> Kolejna gra w serii rozgrywać się będzie wśród wikingów.