Assassin’s Creed Shadows przywraca porzuconą dekadę temu mechanikę walki

Mikołaj Ciesielski
2024/05/24 11:05
1
0

Ostatni raz pojawiła się w Assassin's Creed: Rogue.

Przedsprzedaż Assassin’s Creed Shadows rzekomo idzie po myśli Ubisoftu. Tymczasem pojawiła się kolejna warta uwagi informacja na temat tej produkcji. Powinna ona ucieszyć wiernych fanów serii. Nadchodząca odsłona przywróci bowiem porzuconą dekadę temu mechanikę walki.

Assassin’s Creed Shadows przywraca porzuconą dekadę temu mechanikę walki

Walka ukrytym ostrzem powraca w Assassin’s Creed Shadows

We wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu Assassin’s Creed na portalu społecznościowym X potwierdzono, że walka ukrytym ostrzem powróci w Assassin’s Creed Shadows. Ubisoft informuje, że Naoe będzie walczyć „legendarną bronią Asasynów” w stylu tanto. Ostrze będzie składać się pod kątem prostym, co można było zauważyć w pierwszym zwiastunie nadchodzącej odsłony serii.

Walka ukrytymi ostrzami po raz ostatni pojawiła się w Assassin’s Creed Rogue. Wspomnianą mechanikę porzucono w wydanym w tym samym roku Assassin’s Creed Unity, gdzie system starć przeciwnikami został zmieniony. Legendarną broń Asasynów trakcie walki można było wykorzystać również w Assassin’s Creed Valhalla. We wspomnianej odsłonie gracze mogli jednak wykonać pojedynczy cios wytrącający oponenta z równowagi.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Assassin’s Creed Shadows na dobre przywróci mechanikę walki ukrytym ostrzem. Legendarną broń Asasynów znajdziemy najwyraźniej wyłącznie na wyposażeniu Naoe. Drugi bohater – Yasuke – ma korzystać z nieco większych broni.

Na koniec przypomnijmy, że Assassin’s Creed Shadows ma zadebiutować na rynku 15 listopada 2024 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami na temat rozmiaru mapy w nadchodzącej odsłonie serii Assassin’s Creed.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
24/05/2024 15:48

Rozmiar mapy nie ma znaczenia gdy gra jest nudna. Większa mapa to większa nuda.