Assassin’s Creed Red zaoferuje zmieniający się świat. Twórca zdradza szczegóły

Radosław Krajewski
2022/09/12 14:40

Tytuł trafi wyłącznie na PC i konsole nowej generacji.

Podczas sobotniego Ubisoft Forward jedną z największych niespodzianek dotyczących serii Assassin’s Creed była zapowiedź nowej części o roboczej nazwie Red. Produkcja otrzymała krótki zwiastun, który potwierdził osadzenie miejsca akcji w feudalnej Japonii. W Assassin’s Creed Red pokierujemy losami pewnego ninjy, który wraz z postępami w rozgrywce będzie zdobywał nowe umiejętności. Twórcy obiecują ogromną i rozbudowaną grę RPG w stylu Odyssey, czy Valhalli.

Assassin’s Creed Red zaoferuje zmieniający się świat. Twórca zdradza szczegóły

O szczegółach produkcji opowiedział producent wykonawczy serii, Marc-Alexis Côté. W rozmowie z VGC przyznał, że gracze mogą spodziewać się dynamicznego świata, który będzie ciągle ewoluował. Tym samym studio pragnie oddać w ręce graczy najbardziej realistyczną odsłonę serii.

Jedną z wielkich rzeczy, do których dążymy, jest posiadanie bardziej dynamicznego świata, który ewoluuje wokół ciebie i chcemy, aby wszystko, co posiadasz, ewoluowało wraz z postępem rozgrywki, gdy przechodzisz przez to środowisko – aby pokazać zużycie – i aby poprawić wierność doświadczeń, które tworzymy, popychając nasze systemy animacji dalej, aby gra była bardziej realistyczna niż kiedykolwiek.

GramTV przedstawia:

Marc-Alexis Côté wspomniał również o zmianie technologii, gdyż twórcy porzucą starsze konsole i skupią się wyłącznie na przygotowaniu gry na PC, Xboxa Series X/S oraz PlayStation 5. Wyjaśnił to na przykładzie wyglądu drzew, które mogą być ładne, ale branża patrząc w przyszłość nie widzi już tylko renderów w wysokiej rozdzielczości, ale przede wszystkim złożonych środowisk z odpowiednio umieszczonymi elementami.

Assassin’s Creed Red będzie rozwijany przez lata

Na koniec producent przyznał, że jeszcze będziemy musieli poczekać na ogłoszenie daty premiery gry. Côté oświadczył, że Red będzie grą wspieraną przez wiele lat kolejnymi dodatkami, a także kilkoma innymi rzeczami, których na razie studio nie chce ujawniać.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!