Assassin's Creed Nexus na zwiastunie. Poznaliśmy datę premiery gry

Wincenty Wawrzyniak
2023/09/22 09:30
2
0

W sieci pojawił się nowy zwiastun z oficjalną datą premiery nadchodzącej gry VR ze świata Assassin's Creed.

Przedstawiciele studia Ubisoft opublikowali w sieci nowy zwiastun gry Assassin’s Creed: Nexus, czyli nadchodzącej produkcji z popularnej serii, która została stworzona z myślą o urządzeniach wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości (VR). Co więcej, przy okazji ujawniono datę premiery.

Assassin's Creed Nexus na zwiastunie. Poznaliśmy datę premiery gry

Assassin’s Creed: Nexus – zwiastun i data premiery

Tym samym dowiedzieliśmy się, że Assassin’s Creed: Nexus ma zadebiutować 16 listopada bieżącego roku. Na ten moment gra zmierza wyłącznie na gogle Meta Quest (Meta Quest 2, Meta Quest Pro oraz Meta Quest 3). Poniżej wspomniany zwiastun, który pokazuje fragmenty rozgrywki. Wcielimy się w trójkę bohaterów znanych z poprzednich odsłon cyklu, czyli Kassandrę (Assassin’s Creed Odyssey), Connora (Assassin’s Creed III) oraz Ezio Auditore da Firenze (Assassin’s Creed II/Brotherhood/Revelations).

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
BadHostile
Gramowicz
22/09/2023 14:42
FromSky napisał:

No nie wiem czy to wypali, najlepsza gra VR jaka powstałą Half Life Alyx była wątpliwym sukcesem finansowym

Po pierwsze - Half-Life: Alyx nie jest najlepszą grą VR, jaka kiedykolwiek powstała. Najbardziej znaną, bo narobiła najwięcej szumu w mediach - owszem, ale jest wiele dużo lepszych tytułów w VR.

Po drugie - Alyx nie osiągnęło jakiegoś zawrotnego sukcesu sprzedażowego głównie przez to, że zostało wydane tylko na PCVR, które jest mało popularną platformą i najmniej atrakcyjną finansowo dla twórców gier VR. Najpopularniejsza jest platforma gogli standalone Meta Quest, gry wydawane na nią sprzedają się kilkukrotnie lepiej niż te na PCVR czy nawet PSVR1/PSVR2. Quest 2 przez trzy lata sprzedał się w ilości ponad 20 milionów egzemplarzy, a za kilka dni wychodzi jego następca - Quest 3. Assassin's Creed: Nexus wychodzi właśnie na te dwa sprzęty (plus Quest Pro), więc szansa, że się dobrze sprzeda i zarobi na siebie jest duża.

FromSky
Gramowicz
22/09/2023 11:58

No nie wiem czy to wypali, najlepsza gra VR jaka powstałą Half Life Alyx była wątpliwym sukcesem finansowym