Assassin's Creed: Mirage otrzyma stary element, który nie spodoba się graczom

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/08 18:00
2
0

Mimo braku DLC i szerzej pojętego powrotu gry do korzeni wygląda na to, że Ubisoft i tak nie zamierza zrezygnować z nieszczęsnych mikrotransakcji.

Niemalże od samego początku, gdy Ubisoft ujawnił grę Assassin’s Creed: Mirage, byliśmy zapewniani, że szykuje się prawdziwy powrót do korzeni. Wygląda jednak na to, że nie w każdej kwestii. Jak bowiem podaje serwis Aroged, YouTuber o pseudonimie xj0nathan zamieścił na swoim Twitterze zrzut ekranu pokazujący Fire Demon Pack, czyli DLC, które zaoferuje specjalny pancerz oraz miecz dla Basima, a także demoniczną maskę dla wierzchowca.

Assassin's Creed: Mirage otrzyma stary element, który nie spodoba się graczom

Assassin’s Creed: Mirage z mikrotransakcjami?

Tak prezentuje się wspomniana mikrotransakcja:

Warto przy tym wszystkim zaznaczyć, że xj0nathan odpowiadał na wpis innego Youtubera na Twitterze, który komentował pojawienie się produkcji Ubisoftu na stronie niemieckiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe dla oprogramowań. Tam bowiem również wspomniano o mikrotransakcjach.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Mimo braku większego zaskoczenia wśród fanów spora część społeczności wydaje się zawiedziona.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Mirage zadebiutuje na rynku 12 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
2
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
08/08/2023 23:22

Czy naprawdę trzeba nagłaszać każda głupotę?

Możliwość zakupienia dodatkowych poziomów i skórek pojawił się już przy AC II gdzie był wymagany stały dostęp do sieci. Dalej AC III oferowało zakup DLC z menu gry, a Black Flag dało już elementy ułatwiające np. odblokowanie ulepszeń statku za pieniądze, które normalnie musielibyśmy odszukać w skrzyni gdzieś na mapie świata.

Narzekanie na sklep w 14 produkcji, który istnieje w 12 pozostałych to faktycznie wielki problem. Niech sobie dodają sklepy bo i tak nikt nie zmusza nikogo do kupowania w nim czegokolwiek.

dariuszp
Gramowicz
08/08/2023 19:58

Niech sobie robią co chcą. Grosze ode mnie nie zobaczą.