Anulowany Half-Life od Arkane Studios trafił do sieci. Zobacz gameplay z gry

Radosław Krajewski
2022/05/04 19:05
1
0

Skasowany spin-off nieoczekiwanie powrócił po wielu latach.

W 2006 roku po sukcesie Dark Messiah of Might and Magic Arkane Studios nawiązało współpracę z Valve nad stworzeniem spin-offu Half-Life’a. Projekt zatytułowany Ravenholm pierwotnie przygotowywany był przez Junction Point Studios, którego założycielem był Warren Spector. Studio straciło do niego prawa po wykupieniu przez Disneya i dalsza produkcja przypadła Arkane Studios. Gdy deweloper wraz z Valve pracowali wspólnie nad produkcją około dziesięciu poziomów do grywalnej wersji alfa, którą można byłoby pokazać inwestorom na targach, gra została nagle anulowana. Oficjalne powody wciąż nie są znane, ale prawdopodobnie zrezygnowano z dalszego projekty przez opóźnienia i rosnące w zastraszającym tempie koszty. Nieoczekiwanie temat Ravenholm powrócił za sprawą debiutu ponad godzinnego zapisu rozgrywki.

Anulowany Half-Life od Arkane Studios trafił do sieci. Zobacz gameplay z gry

Noclip - Video Game Documentaries odpowiedzialny za stworzenie filmu dokumentalnego o historii Arkane Studios, podzielili się gameplayem ze skasowanego spin-offu Half-Life’a. Cały zapis rozgrywki został nagrany podczas wizyty w studiu i najwidoczniej Valve nie miało nic przeciwko, aby godzinny gameplay trafił do sieci. Możemy zobaczyć, jak prezentuje się grywalna wersja Ravenholm, zawierająca pięć poziomów. Produkcja ma nieco szybsze tempo rozgrywki i jest bardziej nastawiona na akcje, niż pełnoprawne odsłony serii.

GramTV przedstawia:

Nieukończona gra prezentuje się naprawdę nieźle, biorąc pod uwagę fakt, że powstawała w latach 2006-2007 i nigdy nie została ukończona. Poniższy film udowadnia, że Ravenholm był na zaawansowanym etapie produkcji i szkoda, że Arkane Studios nie otrzymało możliwości dokończenia gry. Tym bardziej że ostatnia odsłona serii zadebiutowała aż piętnaście lat temu i od tego czasu Valve stworzyło jedynie Half-Life: Alyx na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
05/05/2022 03:20

I jak tu spokojnie usiąść na toalecie, gdy do węży, utopców i innych toaletowych potworów dołączyły headcraby? ;)

Lubię gry od Arkane Studios, ale po obejrzeniu filmiku muszę pochwalić Valve za podjęcie słusznej decyzji.