Amazon Prime Video kasuje swój serial sci-fi. Kolejny sezon nie powstanie

Radosław Krajewski
2024/07/04 12:45
2
0

Platforma zdecydowała o losie swojej produkcji, która niedawno otrzymała drugi sezon.

W 2022 roku jedną z największych serialowych nowości Amazon Prime Video były Peryferia, czyli produkcja science fiction z Joshem Brolinem i Imogen Poots w głównych rolach. Z powodu opóźnień związanych z ubiegłorocznym strajkiem scenarzystów i aktorów, drugi sezon zadebiutował na platformie dopiero w maju tego roku. Najwyraźniej serial nie cieszył się dużym zainteresowaniem widzów i po zaledwie półtora miesiąca od premiery nowych odcinków Amazon podjął decyzję o skasowaniu Peryferii.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video skasował serial Peryferia po drugim sezonie

Powody anulowania serialu nie są znane, ale możemy jedynie zgadywać, że podobnie jak w wielu innych podobnych przypadkach, Amazon nie był zadowolony z oglądalności drugiego sezonu, do którego najwyraźniej wielu widzów pierwszej serii nie wróciło. Kolejnym argumentem przemawiającym za skasowaniu Peryferii mógł być niski wskaźnik ukończeń drugiego sezonu i platforma mogła obawiać się, że trzeci sezon obejrzy jeszcze mniej widzów.

Twórcą serialu był Charles Murray, który wcześniej pracował nad serialami Luke Cage, Inhumans, Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi, czy Synowie anarchii. W obsadzie znaleźli się: Josh Brolin, Imogen Poots, Lili Taylor, Tamara Podemski, Lewis Pullman, Tom Pelphrey, Noah Reid, Shaun Sipos, Isabel Arraiza, Olive Abercrombie oraz Will Patton.

GramTV przedstawia:

Historia opowiada o Royalu Abbocie (Brolin), farmerze walczącym o swoją ziemię i rodzinę, który odkrywa niezgłębione zjawisko na skraju dziczy Wyoming w postaci ciemnej pustki. Tajemnica otaczająca enigmatyczną dziurę na zachodnim pastwisku rodziny Abbott pogłębia się w drugim sezonie, gdy Royal i jego żona Cecelia (Taylor) starają się utrzymać rodzinę razem po nagłym zniknięciu wnuczki. Stawka nigdy nie była tak wysoka dla Abbottów, którzy teraz stoją w obliczu zagrożeń na wielu frontach.

Komentarze
2
grzesiek_sq9
Gość
05/07/2024 10:09

Serial Z ciekawym pomysłem. Faktycznie pierwszy sezon był lepszy od od drugiego. 

Szkoda ze skasowali, w drugiej serii otworzyli ciekawe wątki. 

W dzisiejszych czasach zalewa nas mnóstwo seriali. Ciężko jest znaleźć coś dobrego. 

Ja obejrzałbym kolejny sezon. 

JakiśNick
Gramowicz
04/07/2024 13:24

Pierwsze słyszę o serialu, ale chociaż anulowani go po drugim, a nie 1 sezonie, jak netflix.