Alone in the Dark z datą premiery. Udostępniono też gameplay i darmowy prolog

Mikołaj Ciesielski
2023/05/26 11:35
0
0

W grze wystąpią David Harbour oraz Jodie Comer.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś w nocy THQ Nordic zaprosiło graczy na prezentację gry Alone in the Dark, czyli nadchodzącego rebootu kultowej serii survival horrorów zapoczątkowanej w 1992 roku. Podczas wydarzenia zaprezentowano nie tylko fragmenty rozgrywki ze wspomnianej produkcji, ale także ujawniono dokładną datę premiery gry. To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez deweloperów oraz wydawcę.

Alone in the Dark z datą premiery. Udostępniono też gameplay i darmowy prolog

Alone in the Dark na obszernej rozgrywce. Ujawniono dokładną datę premiery rebootu popularnej serii

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że Alone in the Dark zadebiutuje na rynku dokładnie 25 października 2023 roku. W Edwarda Carnby'ego oraz Emily Hartwood wcielą się natomiast odpowiednio David Harbour („Stranger Things”, „Czarna Wdowa”) i Jodie Comer („Killing Eve”, „Free Guy”), którzy użyczyli wspomnianym bohaterom swoich „głosów, wyglądu i talentu”.

Ponadto zainteresowani mogą już dziś przetestować Alone in the Dark zupełnie za darmo. Na Steam oraz w PlayStation Store i Xbox Store udostępniono bowiem prolog gry, w którym użytkownicy wcielą się w 11-letnią Gracie Saunders. Dziewczynka ma zadanie dostarczyć pewien list, ale nagle „sprawy przybierają fatalny obrót”. Deweloperzy podkreślają, że prolog pozwoli graczom „przygotować się na grozę, która czeka w posiadłości Derceto”.

Wujek Emily Hartwood zaginął głęboko na południu w latach 20. XX wieku. Wraz z prywatnym detektywem Edwardem Carnbym, Emily wyrusza w podróż do dworu Derceto, domu dla umysłowo chorych, gdzie ukrywa się coś nieokreślonego. Spotkasz tam dziwnych mieszkańców, koszmarne krainy, niebezpieczne potwory i ostatecznie odkryjesz spisek rodzącego się zła – informuje opis gry na Stem.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Alone in the Dark zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej (napisy). Zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe, do których – w ramach bonusu – dołączane będą oryginalne modele postaci z 1992 roku. Tymczasem rzućcie okiem na udostępnione przez twórców fragmenty rozgrywki.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!