Alan Wake Remastered na oficjalnym porównaniu z oryginałem od studia Remedy

Mikołaj Ciesielski
2021/09/10 09:45
4
0

Twórcy przygotowali kilka zrzutów ekranu, które prezentują różnice w oprawie wizualnej między odświeżoną a oryginalną wersją gry Alan Wake.

Alan Wake Remastered na oficjalnym porównaniu z oryginałem od studia Remedy

We wtorek dyrektor kreatywny studia Remedy Entertainment, Sam Lake, opublikował w sieci list skierowany do miłośników Alana Wake’a, w którym potwierdził, że gra otrzyma zremasterowaną wersję. Odświeżone wydanie wspomnianej produkcji pojawiło się także na wczorajszym pokazie PlayStation Showcase, na którym zaprezentowano oficjalny zwiastun oraz ujawniono dokładną datę premiery Alan Wake Remastered. Tymczasem fiński deweloper postanowił zaprezentować graczom różnicę w oprawie wizualnej między odświeżoną a oryginalną wersją Alana Wake’a.

Na oficjalnej stronie gry pojawiły się zrzuty ekranu, które pokazuje, na co możemy liczyć w przypadku Alan Wake Remastered. Twórcy zadbali przede wszystkim o lepszej jakości tekstury i oświetlenie. Znacznej poprawie uległy także modele postaci. Odświeżona wersja przygód Alana Wake’a może pochwalić się również bardziej szczegółowym otoczeniem. Rzućcie okiem na galerię załączoną do tej wiadomości i oceńcie sami.

Ponadto na kanale „Cycu1” na YouTube pojawiło się porównanie w wersji wideo. Autor materiału zestawił sceny zaprezentowane we wczorajszym zwiastunie z tymi samymi ujęciami z oryginalnej wersji gry Alan Wake. Przy ocenie ulepszeń wizualnych warto mieć jednak na uwadze, że, jak wskazuje sam tytuł, w przypadku Alan Wake Remastered nie mamy do czynienia z kompleksowym remakiem, a jedynie remasterem.

Na koniec przypomnijmy, że Alan Wake Remastered zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox S. Premiera 5 października. Warto także wspomnieć, że oryginalna wersja gry zadebiutowała na rynku w maju 2010 roku na konsoli Xbox 360. Niecałe dwa lata później tytuł pojawił się również na komputerach osobistych. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji studia Remedy Entertainment, to serdecznie zapraszamy do lektury: Alan Wake – recenzja.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Karanthir666
Gramowicz
10/09/2021 18:12

Chyba nikt nie zauważył, że pokazali tylko przerywniki filmowe.

MisioKGB
Gramowicz
10/09/2021 17:59

Skok na kasę dziękuje do widzenia 

Kafar
Gramowicz
10/09/2021 11:08

Nie zauważyłem żadnej różnicy na pokazie :D
Trwa Wczytywanie