Alan Wake Remastered już oficjalnie. Gra na wyłączność dla Epic Games Store

LM
2021/09/07 15:45

Stało się, Alan Wake Remastered jeszcze tej jesieni, również na konsolach PlayStation.

Alan Wake Remastered już oficjalnie. Gra na wyłączność dla Epic Games Store

Dyrektor kreatywny studia Remedy Entertainment, Sam Lake, opublikował w sieci otwarty list do fanów marki Alan Wake. W nim potwierdził wcześniejsze pogłoski, jakoby gra miała otrzymać zremasterowaną wersję. Tak, Alan Wake Remastered jest prawdziwe i ukaże się jeszcze tej jesieni na PC Epic Games Store, konsolach Xbox oraz po raz pierwszy w historii także na PlayStation. Lake wspomniał, że tytuł jest niemal na ukończeniu, więc niebawem powinniśmy oczekiwać oficjalnej zapowiedzi i prezentacji.

Tymczasem już teraz wiemy, że twórcy nie zmienili absolutnie niczego w zakresie mechanik rozgrywki czy fabuły gry. Możemy za to liczyć na wyraźnie odświeżoną oprawę wizualną, zmieniony model głównego bohatera i przeprojektowane przerywniki filmowe. Jak wpłynie to na odbiór gry? Trudno powiedzieć, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na pokaz. Korzystając z okazji, Sam Lake podziękował fanom, że przez te wszystkie lata nie pozwolili branży zapomnieć o marce Alan Wake. Która dzięki nim doczekała się kolejnej szansy. Pełną treść listu znajdziecie tutaj.

GramTV przedstawia:

Oryginalne Alan Wake ukazało się w 2010 roku na Xbox 360, a potem na PC. Teraz tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
07/09/2021 16:34

A teraz zagadka:

Czy Epic Games, które rozdawało Alan Wake i American Nightmare za darmo, dla ich posiadaczy, oddadzą w tej samej cenie remastery  ?