Akira Toriyama nie żyje. Autor serii Dragon Ball zmarł w wieku 68 lat

Mikołaj Ciesielski
2024/03/08 07:35
4
0

Przykre wieści dla wszystkich fanów popularnej mangi i anime.

Pod koniec stycznia do sieci trafił efektowny zwiastun Dragon Ball Daima, czyli nowego serialu z przygodami Goku i Vegety. Dzisiaj natomiast pojawiła się przykra informacja dla wszystkich fanów popularnej mangi i anime. W wieku 68 lat zmarł Akira Toriyama – japoński mangaka i autor serii Dragon Ball.

Akira Toriyama nie żyje. Autor serii Dragon Ball zmarł w wieku 68 lat
IGN

Nie żyje autor serii Dragon Ball. Akira Toriyama zmarł w wieku 68 lat

Wiadomość o śmierci znanego mangaki została opublikowana na oficjalnym profilu Dragon Ball na portalu społecznościowym X. Zgodnie z przekazanymi informacjami Toriyama odszedł 1 marca 2024 roku, a przyczyną jego śmierci był krwiak podtwardówkowy.

Dzięki wsparciu tak wielu ludzi na całym świecie mógł kontynuować swoją twórczą działalność przez ponad 45 lat. Mamy nadzieję, że wszyscy nadal będą kochać wyjątkowy świat twórczości Akiry Toriyamy przez długi czas. Przekazujemy Wam tę smutną wiadomość z wdzięcznością za życzliwość okazaną mu w trakcie jego życia – napisano w komunikacie.

W udostępnionej wiadomości poinformowano również, że nabożeństwo pogrzebowe odbyło się w gronie najbliższej rodziny i nielicznych krewnych. Zgodnie z życzeniem Toriyamy poproszono również o nieprzysyłanie kwiatów czy prezentów, a także odwiedzanie krewnych. Dziennikarze zostali z kolei poproszeni o nieprzeprowadzanie wywiadów z rodziną.

GramTV przedstawia:

Akira Toriyama zadebiutował w 1978 w tygodniku mangowym „Weekly Shonen Jump”, gdzie opublikowano krótki komiks zatytułowany „Wonder Island”. Pierwszym sukcesem była wydana w 1980 roku manga Dr. Slump, która została zakończona cztery lata później. W 1984 roku na rynku pojawiła się też pierwsza opowieść z serii Dragon Ball, którą doczekała się łącznie 42 tomów.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
4
Calubao
Gość
08/03/2024 20:51

Wielka szkoda. 68 lat... mógł jeszcze trochę pożyć. Szkoda, że nie będzie mu dane skończyć wszystkich projektów. Ale bądźmy wdzięczni za to, co mamy.

Spoczywaj w pokoju, Toriyama.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
08/03/2024 19:04

RIP

Silverburg
Gramowicz
08/03/2024 11:43

Wielka strata :(
Trwa Wczytywanie