Akademia Pana Kleksa wielkim hitem. Rekordowa liczba widzów po premierowym weekendzie

Radosław Krajewski
2024/01/08 15:00
0
0

Najnowsza ekranizacja przygód Pana Kleksa cieszy się ogromną popularnością w polskich kinach.

Akademia Pana Kleksa miała swoją oficjalną premierę w ubiegły piątek. Od okresu świątecznego najnowszy film w reżyserii Macieja Kawulskiego można było przedpremierowo oglądać w kinach. Podczas trwających osiem dni pokazów przed premierą produkcję obejrzało aż 437 tysięcy widzów, co stanowi rekord dla takich seansów. Film nie stracił na zainteresowaniu widzów w premierowy weekend i dystrybutor pochwalił się, że Akademię Pana Kleksa obejrzało już 840 tysięcy widzów.

Akademia Pana Kleksa wielkim hitem. Rekordowa liczba widzów po premierowym weekendzie
Foto: Next Film

Akademia Pana Kleksa z rekordową widownią po premierowym weekendzie

Wynik ten obejmuje pokazy przedpremierowe oraz premierowy weekend. Podano, że jest to najlepszy wynik po weekendzie otwarcia w polskich kinach wśród wszystkich filmów od 2020 roku, czyli od czasów pandemii. Wygląda więc na to, że pomimo kiepskich recenzji i mieszanych opinii widzów, nie przeszkodzi to nowej Akademii Pana Kleksa w staniu się wielkim hitem.

GramTV przedstawia:

Film opowiada historię pozornie zwykłej dziewczynki, Ady Niezgódki, która pewnego dnia trafia do tytułowej Akademii prowadzonej przez Ambrożego Kleksa. Nie jest to jednak zwykła szkoła z nudnymi lekcjami, ale świat pełen magicznych światów znanych z bajek. Ada rozwija swoje niesamowite umiejętności pod czujnym okiem profesora Kleksa. Wpada również na ślad wielkiej tajemnicy, która pozwoli rozwikłać zagadkę jej rodziny sprzed wielu lat.

Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski (Underdog, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa), a za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. W roli Ambrożego Kleksa zobaczymy Tomasza Kota, zaś w Adę Niezgódkę wcieliła się Antonina Litwiniak. W obsadzie pojawi się również Piotr Fronczewski w roli doktora oraz Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska Daniel Walasek i Konrad Repiński.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!