Akademia Pana Kleksa wielką niespodzianką Netflixa. Film ma datę premiery na streamingu

Radosław Krajewski
2024/04/10 12:15
0
0

Już wkrótce nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa zadebiutuje na Netflixie.

Dopiero co informowaliśmy o dacie premiery filmu Kos na SkyShowtime, a już teraz otrzymaliśmy pierwsze informacje o debiucie Akademii Pana Kleksa na Netflixie. Najnowszy film Macieja Kawulskiego stał się wielkim hitem w polskim kinach, zaliczając oglądalność na poziomie niecałych 3 mln widzów. Produkcją wkrótce będą mogli zainteresować się również subskrybenci Netflixa, gdyż Akademia Pana Kleksa ma pojawić się na platformie po czterech miesiącach od kinowej premiery.

Akademia Pana Kleksa wielką niespodzianką Netflixa. Film ma datę premiery na streamingu

Akademia Pana Kleksa – data premiery na Netflixie

W serwisie X Radosław Koch poinformował, że Akademia Pana Kleksa pojawi się w ofercie Netflixa już 8 maja. Karta filmu widoczna jest już w serwisie, ale jeszcze bez podanej daty premiery. Wkrótce platforma powinna oficjalnie potwierdzić te doniesienia.

Wczytywanie ramki mediów.

Film opowiada historię pozornie zwykłej dziewczynki, Ady Niezgódki, która pewnego dnia trafia do tytułowej Akademii prowadzonej przez Ambrożego Kleksa. Nie jest to jednak zwykła szkoła z nudnymi lekcjami, ale świat pełen magicznych światów znanych z bajek. Ada rozwija swoje niesamowite umiejętności pod czujnym okiem profesora Kleksa. Wpada również na ślad wielkiej tajemnicy, która pozwoli rozwikłać zagadkę jej rodziny sprzed wielu lat.

GramTV przedstawia:

Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski (Underdog, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa), a za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. W roli Ambrożego Kleksa zobaczymy Tomasza Kota, zaś w Adę Niezgódkę wcieliła się Antonina Litwiniak. W obsadzie pojawi się również Piotr Fronczewski w roli doktora oraz Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska Daniel Walasek i Konrad Repiński.

Przypomnijmy, że na przyszły rok zaplanowano premierę drugiej części zatytułowanej Kleks i wynalazek Filipa Golarza. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!