Age of Mythology: Retold z terminem premiery. Gra trafi też na konsole Xbox

Mikołaj Ciesielski
2024/02/24 08:35
0
0

World’s Edge podzieliło się nowymi informacjami na temat remake’u kultowego RTS-a.

Już w październiku 2022 roku doczekaliśmy się zapowiedzi Age of Mythology: Retold, czyli odświeżonej wersji kultowego RTS-a osadzonego w czasach antycznych. Wówczas informowano, że gra ukaże się w 2023 roku, ale deweloperom nie udało się spełnić obietnicy. Wczoraj natomiast studio World’s Edge podzieliło się nowymi informacjami na temat remake’u strategii z 2002 roku i ujawniło, kiedy możemy spodziewać się premiery.

Age of Mythology: Retold z terminem premiery. Gra trafi też na konsole Xbox

Premiera Age of Mythology: Retold odbędzie się w 2024 roku. Remake kultowego RTS-a trafi na PC i Xbox

Zgodnie z przekazanymi informacjami Age of Mythology: Retold ma zadebiutować na rynku w 2024 roku. Warto dodać, że remake kultowego RTS-a zmierza nie tylko na komputery osobiste, ale także konsole Xbox. Należy również pamiętać, że w momencie premiery wspomniany tytuł trafi do usług Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Retold to epickie i innowacyjne doświadczenie zarówno dla weteranów, jak i nowicjuszy, łączące najlepsze elementy z uwielbianego przez fanów Age of Mythology i standardów wizualnych oraz założeń rozgrywki współczesnych strategii czasu rzeczywistego. Zabezpiecz swoje królestwo, dowódź legendarnymi potworami i wezwij moc bogów, aby zmiażdżyć wrogów – lub połącz siły ze znajomymi, aby zwyciężyć na arenie bogów – czytamy w opisie gry na Steam.

Age of Mythology: Retold zaoferuje kampanię składającą się z 50 misji, która – zgodnie z zapowiedziami twórców – zabierze graczy w podróż przez „rozległy, mityczny świat”. Użytkownicy będą mieli okazję m.in. oblegać potężne mury Troi czy też odkryć tajemnice Ozyrysa w Egipcie. To jednak nie koniec atrakcji.

GramTV przedstawia:

W odświeżonej wersji kultowego RTS-a pojawią się bowiem również zupełnie nowe próby bogów w trybie dla jednego gracza i trybie współpracy. Age of Mythology: Retold pozwoli na wspólną zabawę z maksymalnie 11 znajomymi i sprawdzenie swoich umiejętności na „dziesiątkach losowo generowanych map i scenariuszy”.

Na koniec przypomnijmy, że Age of Mythology: Retold powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (napisy). Tymczasem rzućcie na najnowszy materiał wideo poświęcony wspomnianej produkcji.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!