Bobby Kotick odejdzie z Activision z kupą kasy? Nowe doniesienia o Activision

Maria Wawrzyniak
2022/02/27 19:30
3
0

W sieci pojawiło się sporo kontrowersyjnych plotek na temat Activision Blizzard. Padła nawet wieść o tym, że Bobby Kotick może odejść z firmy z milionami dolarów.

Niedawno w sieci zaczęły pojawiać się niepokojące doniesienia na temat kontrowersyjnej decyzji korporacji Activision Blizzard dotyczącej podjęcia współpracy z firmą prawniczą Reed Smith. Chodzi o zapobieganie zakładaniu związków zawodowych, które – jak możemy przeczytać w prezentacji dołączonej do oficjalnych dokumentów – przyciągają osoby leniwe, będące aktywistami, buntownikami, narzekaczami oraz symulantami. Prezentacja szybko zniknęła ze strony Reed Smith, ale slajd ze wspomnianymi określeniami zapisała i udostępniła na Twitterze starsza inżynier zatrudniona w Activision Blizzard.

Wczytywanie ramki mediów.

Dlaczego jest to ważne? Przedstawiciele firmy Activision Blizzard nawiązali współpracę z Reed Smith po to, aby prawnicy reprezentowali korporację w niedawnym przesłuchaniu amerykańskiej Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy (NLRB) w sprawie protestujących testerów ze studia Raven Software. Warto w tym momencie przypomnieć, że zeszły rok był dla Activision Blizzard ciężkim okresem – po licznych pozwach związanych z mobbingiem i nieodpowiednim traktowaniem pracowników firma ostatecznie nawiązała współpracę z WilmerHale. Jest to firma znana z dość kontrowersyjnych działań przeciwko związkom zawodowym. Chyba nie trzeba więc mówić, jak personel zareagował na Reed Smith.

Bobby Kotick odejdzie z Activision z kupą kasy? Nowe doniesienia o Activision

GramTV przedstawia:

Nie jest to jednak jedyna niepokojąca informacja. W dokumencie zamieszczonym na oficjalnej stronie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd możemy znaleźć wzmiankę o tak zwanym złotym spadochronie. W dużym skrócie: są dwie opcje. Jeśli Kotickowi uda się poprawić kulturę pracy w firmie (z uwzględnieniem m.in. zerowa tolerancja dla mobbingu czy zwiększenie liczby zatrudnianych kobiet), zarząd może przyznać mu bonus w formie akcji o wartości 22 milionów dolarów.

Jeżeli natomiast Microsoft, który kupił Activision Blizzard, zwolni Koticka bez podania konkretnej przyczyny, mężczyzna ma otrzymać 15 milionów dolarów dol. odprawy w ramach wspomnianego złotego spadochronu. Pojawiła się też sugestia przedłużenia umowy z mężczyzną po wygaśnięciu tej obecnej w marcu 2023 roku – to jednak, jak twierdzi m.in. redakcja serwisu Axios, nie jest prawdopodobne.

Komentarze
3
wolff01
Gramowicz
28/02/2022 08:56
Ray napisał:

Ah, USA i ich kodeks pracy. Kto by pomyślał że kraj pokomunistyczny taki jak Polska ma lepsze ustawy odnośnie chronienia praw pracownika niż amerykańskie supermocarstwo. Land of the free.

Tak, USA jest skonstruowane wdg ideii "go big or die trying" czyli że można zbić wielką fortunę bo są możliwości, ale jednocześnie ich socjal leży i kwiczy. W USA można łatwo wypaść poza margines pod wpływem kosztów życia. My lubimy narzekać, ale np. oni nie mają tak jak my powszechnej opieki medycznej a koszta ubezpieczeń są horrendalne...

Wracajac do Koticka - historia stara jak świat, nie pozwolą CEO kasiastej firma wypaśc w niebyt, chyba że bezpośrednio coś przeskrobie. Brzmi to chamsko, ale naprawdę musieliby mu podrzucić jakąś nieletnią albo oskarżyć o rasizm żeby coś się ruszyło. Za bycie "złym CEO w złej firmie" nikt go nie udupi...

Ray
Gramowicz
28/02/2022 06:50

Ah, USA i ich kodeks pracy. Kto by pomyślał że kraj pokomunistyczny taki jak Polska ma lepsze ustawy odnośnie chronienia praw pracownika niż amerykańskie supermocarstwo. Land of the free.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
27/02/2022 21:22

Zwieje jak parszywy szczur z walizkami pieniędzy... co w tym dziwnego ?
Trwa Wczytywanie