Fenomenalna sprzedaż GTA 5. Szef Take-Two spytany o remastery innych odsłon

Mikołaj Ciesielski
2021/02/09 13:30

Produkcja Rockstara cieszyła się w ubiegłym roku dużą popularnością.

Fenomenalna sprzedaż GTA 5. Szef Take-Two spytany o remastery innych odsłon

Take-Two ujawniło podczas rozmowy z inwestorami, na której omawiano wyniki finansowe firmy za miniony kwartał, że sprzedano już łącznie ponad 140 milionów egzemplarzy gry GTA 5. Co więcej, w ubiegłym roku produkcja Rockstara cieszyła się wśród graczy największą popularnością od momentu premiery w 2013 roku.

Ponadto Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, podczas wspomnianej rozmowy został spytany, czy gracze mogą w najbliższej przyszłości liczyć na remastery poprzednich odsłon serii Grand Theft Auto.

To świetne i zachęcające pytanie. Jestem skłonny zostawić je bardziej jako oświadczenie, niż pytanie, a wszelkie aktualizacje w naszym harmonogramie wydawniczym będą pochodzić od studia Rockstar Games” – odpowiedział Zelnick.

W tym miejscu warto wspomnieć, że pod koniec grudnia w ofercie sklepu Amazon pojawiło się GTA IV: The Complete Edition w wersji na PlayStation 5. Według informacji zawartych w opisie produktu odświeżona wersja przygód Niko Bellica miałaby rzekomo pojawić się już w kwietniu tego roku.

Przypomnijmy, że GTA 5 zadebiutowało na rynku we wrześniu 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Rok później, w listopadzie, tytuł pojawił się na PlayStation 4 i Xboksie One, a w kwietniu 2015 roku trafił do posiadaczy komputerów osobistych. W czerwcu ubiegłego roku poinformowano, że produkcja zostanie wydana również na PlayStation 5 i Xboksie Series X/S.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Grubykrzysztof
Gramowicz
10/02/2021 12:19

No i to ja rozumiem, 4 pod względem fizyki, prowadzenia pojazdów i ogólnej mechaniki zjada 5 na śniadanie.