Rust wciąż na Steamowym podium. Patch wprowadza tryb dla nowicjuszy i drony

Maria Wawrzyniak
2021/02/08 19:30
0
0

Można śmiało powiedzieć, że produkcja niezależnego studia Facepunch rozpoczęła nowy rok z bardzo mocnym przytupem – twórcy nie spoczywają jednak na laurach.

Rust praktycznie od samego początku bieżącego roku może pochwalić się nieustannie rosnącą popularnością wśród graczy. Warto przy tym zaznaczyć, że mówimy o grze, która zadebiutowała w pełnej wersji dokładnie trzy lata temu, czyli 8 lutego 2018 roku na komputerach osobistych. W pierwszym tygodniu stycznia ustanowiono nowy rekord aktywności na platformie Steam – wówczas produkcja niezależnego zespołu Facepunch Studios mogła pochwalić się ponad 134 tysiącami graczy bawiących się w tym samym momencie. Wystarczy jednak zerknąć na kartę produktu w serwisie SteamDB, aby zobaczyć, że był to jedynie początek zupełnie nowego rozdziału.

Rust wciąż na Steamowym podium. Patch wprowadza tryb dla nowicjuszy i drony

Kilka dni po ustanowieniu pierwszego rekordu informowaliśmy o kolejnym. Rust wciąż rośnie w siłę – w ciągu ostatnich czterech godzin w najlepszym momencie w grze bawiło się ponad 208 tysięcy graczy. Aktualny rekord, ustanowiony 23 dni temu, wynosi natomiast nieco ponad 245 tysięcy aktywnych użytkowników. W międzyczasie produkcja mogła pochwalić się również ogromną popularnością na platformie streamingowej Twitch. Pierwszy tydzień stycznia zakończono świetną wiadomością, ponieważ deweloperzy poinformowali, że produkcja w ciągu tamtego tygodnia wygenerowała dobowy dochód przekraczający okrągły milion dolarów.

GramTV przedstawia:

Mimo ogromnego sukcesu twórcy nie zamierzają spoczywać na laurach. Parę dni temu na serwerach Rust wylądowała ważna aktualizacja, która wprowadziła łatwiejszy tryb dla nowicjuszy (tak zwany softcore mode) oraz drony dostawcze. Jeśli chodzi o tryb, na ten moment obsługuje go jedynie 10 serwerów, ale jest za to świetną okazją, aby zapoznać się z tytułem. Czym softcore różni się od zwykłego trybu? Głównie możliwością odradzania się w bezpiecznych lokacjach i odzyskania połowy swojego ekwipunku w wypadku śmierci. Zraniony gracz w takim trybie nie może również zostać okradziony – da się tylko podejrzeć jego ekwipunek.

Druga zmiana to wspomniane drony dostawcze, stanowiące nowy system dostarczania przesyłek. Jeśli dany gracz przebywa na przykład w obozie bandytów, może złożyć zamówienie w którymkolwiek sklepie czy w innym punkcie handlowym, zapłacić odpowiednią sumę i poczekać na drona, który dostarczy pakunek w ciągu pięciu minut. Co ważne, przesyłki nie mogą zostać ani zniszczone, ani przechwycone przez innych użytkowników. Przypomnijmy, że Rust jest aktualnie dostępne wyłącznie na komputerach osobistych. W bieżącym roku produkcja ma jednak pojawić się również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, aczkolwiek nie znamy konkretnej daty premiery.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!