News

Rust pojawi się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

LM, 15.11.2019 10:10 1

Tytuł po ponad 4 latach wczesnego dostępu doczekał się finalnej wersji na PC w lutym 2018 roku, by niedługo pojawić się także na innych platformach sprzętowych.

Podczas konwentu X019 firmy Double Eleven i Facepunch Studios ujawniły, że wydana w 2018 roku na PC survivalowa gra akcji Rust trafi również do miłośników konsol PlayStation 4 i Xbox One. Konkretnej daty premiery jeszcze nie podano, ale tę zaplanowano na 2020 rok. Przy okazji opublikowano pierwszy zwiastun konsolowego wydania, który znajdziecie poniżej.

Rust to sandboksowa gra akcji z dużym naciskiem na walkę o przetrwanie. Podczas rozgrywki trafiamy do rozległego otwartego świata zupełnie nadzy i bezbronni, a naszym zadaniem jest przetrwać za wszelką cenę. W tym celu musimy zbudować dla siebie schronienie, przygotować ubranie, a następnie wszystkie niezbędne narzędzia. Ostatecznie wszystko na naszej drodze może stanowić zagrożenie – od głodu i niskiej temperatury, przez postaci niezależne, a na graczach kończąc.

Tytuł długo opierał się przed wyjściem ze Steam Early Access, ale zdążył zgromadzić wokół siebie całkiem liczną społeczność i nawet w chwili pisania wiadomości jest w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych obecnie ogrywanych gier na Steam.

https://www.youtube.com/watch?v=k0dzDXCdyZE&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze