Epic Games Store – do sklepu zmierza więcej niż 100 gier na wyłączność

Wincenty Wawrzyniak
2021/02/07 10:00
2
0

W przyszłości mamy spodziewać się większej ilości tytułów ekskluzywnych w sklepie, niż do tej pory ich otrzymaliśmy.

Jeśli myśleliście, że brak zapowiedzi nowych tytułów na wyłączność dla sklepu Epic Games Store miałby oznaczać stopniowe oddalanie się koncernu Tima Sweeneya od jego słynnej strategii, to informujemy Was, iż jesteście w błędzie. Dziennikarze serwisu PC Gamer zapytali jednego z przedstawicieli firmy o to, jakie korporacja ma plany względem swojej platformy na najbliższe miesiące. Uzyskali odpowiedź – w ciągu najbliższych dwóch lat w sklepie Epic Games Store ma ukazać się więcej gier na wyłączność, niż do tej pory ich otrzymaliśmy.

Epic Games Store – do sklepu zmierza więcej niż 100 gier na wyłączność

Redaktorzy dokonali nawet dokładnych obliczeń. Do tej pory w Epic Games Store pojawiło się 115 tytułów na wyłączność, z czego 50 zadebiutowało już na platformie Steam – z tego zostaje więc 65 gier, których obecnie nie kupimy nigdzie indziej. Jeśli zaś chodzi o zapowiedziane, ale niewydane jeszcze produkcje ekskluzywne, mamy ich 21. Idąc w tym kierunku, wychodzi na to, że do sklepu zmierza ponad 100 gier na wyłączność, o których na ten moment nawet nie wiemy. Warto zaznaczyć, iż obecnie najbliżej współpracującym z Epic Games koncernem jest firma Ubisoft – możemy więc spodziewać się, że sporą część z tej setki stanowić będą właśnie ich produkcje.

GramTV przedstawia:

Jest to dość ciekawa sytuacja; zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że – jak wynika z podsumowania ubiegłego roku w sklepie Epic Games Storewyniki finansowe firmy nie przyprawiają o zawrót głowy. Przypomnijmy, że w 2020 roku w Epic Games Store wydano łącznie 700 milionów dolarów, z czego 265 milionów wydano na produkcje third-party, czyli na gry należące do innych wydawców. Poniżej znajdziecie jeszcze listę zapowiedzianych tytułów ekskluzywnych, które zmierzają do sklepu, sporządzoną przez redaktora PC Gamer.

Zapowiedziane gry na wyłączność dla sklepu Epic Games:

Komentarze
2
wiko
Redaktor
Autor
08/02/2021 18:41
Uruziel napisał:

65+21=100+

Tytułów na wyłączność pojawiło się łącznie 115, tyle że 50 jest na Steamie. Nie wiadomo, czy należy je liczyć, ale jeśli słowa reprezentanta Epic Games nie mają drugiego dna, to dostaniemy więcej tytułów ekskluzywnych, niż dostaliśmy do tej pory - stawiam, że te, które są już na Steamie też się liczą, bo ekskluzywne mimo wszystko były. :D

Uruziel
Gramowicz
08/02/2021 10:22

65+21=100+