Kluczowy deweloper i dyrektor Perfect Dark opuszcza studio The Initiative

Mikołaj Ciesielski
2021/02/02 17:00
0
0

Drew Murray poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Twittera.

Kluczowy deweloper i dyrektor Perfect Dark opuszcza studio The InitiativeNa gali The Game Awards 2020 poznaliśmy debiutancką produkcję The Initiative. Okazało się, że stworzone w 2018 roku studio Microsoftu pracuje nad rebootem Perfect Dark. Jedną z kluczowych osób we wspomnianym zespole był Drew Murray, który pełnił funkcję dyrektora projektu. Niestety dziś dowiedzieliśmy się, że Murray odszedł z The Initiative, z którym był związany od momentu powstania studia.

W wątku opublikowanym na Twitterze deweloper poinformował, że chce w większym stopniu skupić się na swoim życiu osobistym, dlatego zdecydował się zrezygnować ze swojego stanowiska. Decyzję Murraya skomentował również szef działu Xbox, Phil Spencer, który podziękował deweloperowi za pomoc przy stworzeniu nowego studia oraz za prace włożoną w debiutanckie dzieło The Initiative.

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że przed dołączeniem do studia Microsoftu Drew Murray przez nieco ponad 10 lat był częścią Insomniac Games, gdzie pracował jako projektant przy Ratchet & Clank: Tools of Destruction oraz całej trylogii Resistance. Murray był również dyrektorem gry Sunset Overdrive.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!