Nowy początek dla serii Harry Potter. Uniwersum może doczekać się seriali

Radosław Krajewski
2021/01/22 16:20
2
0

Warner Bros. wyznaczyło nową osobę, która ma nadzorować uniwersum Harry’ego Pottera.

Nowy początek dla serii Harry Potter. Uniwersum może doczekać się serialiWarner nie tylko poważnie myśli o rozszerzeniu uniwersum Gry o Tron, ale również Harry’ego Pottera. Do tej pory nad serią czuwali włodarze studia wraz z J.K. Rowling oraz reżyserem Davidem Yatesem. Teraz to się zmieni i seria otrzyma osobę, która będzie nadzorować wszystkie przyszłe projekty z uniwersum. Tom Ascheim został odpowiednikiem Kevina Feige’a z Marvel Studios i Kathleen Kennedy z Lucasfilm, który będzie sprawował pieczę nad całą serią o Harrym Potterze. Ascheim wcześniej był szefem Warner Bros. Global Kids, oraz pracował w stacji Nickleodeon i ABC Family.

Dla uniwersum Wizarding World oznacza to zupełnie nowy początek, który w przyszłości może przynieść nam nowe filmy oraz seriale. Ascheim będzie bowiem nadzorował wszystkie aktywa związane z marką Harry Potter, a więc nie tylko kinowe filmy, składające się z ośmiu adaptacji powieści Rowling i serii spin-offów zatytułowanych Fantastyczne zwierzęta, ale również parkami rozrywki. Wyznaczenie nadzorcy serii jest zapowiedzią Warner Bros., że marka zostanie rozszerzona o inne produkcje ze świata Harry’ego Pottera. Na pierwsze zapowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale z pewnością w niedalekiej przyszłości studio zapowie pierwsze serialowe produkcje z Wizarding World, które zadebiutują na platformie HBO Max.

Do zadań Ascheima będzie należało kontaktowanie się z J.K. Rowling oraz jej przedstawicielami w celu wykorzystania marki w kolejnych projektach. Rowling, do której należą prawa, do tej pory była przeciwna przeniesieniu jej świata na mały ekran. Autorka wolała skupić się na kinowych produkcjach, które jednak nie spodobały się fanom przygód nastoletniego czarodzieja. Władze Warnera wciąż dostrzegają ogromny potencjał w serii, dlatego chcą Wizarding World konkurować z Disneyem i ich superbohaterskim uniwersum oraz światem Gwiezdnych wojen.

GramTV przedstawia:

Obecnie w produkcji jest tylko trzecia część Fantastycznych zwierząt, wokół której w zeszłym roku pojawiło się trochę kontrowersji związanych z odejściem Johnny’ego Deppa. Aktora szybko zastąpił Mads Mikkelsen. Z powodu castingu opóźniono premierę filmu do 15 lipca 2022 roku.

Komentarze
2
Kr3ciQ
Gramowicz
23/01/2021 07:44
KucharzSnaf napisał:

Autorka wolała skupić się na kinowych produkcjach, które jednak nie spodobały się fanom przygód nastoletniego czarodzieja.

Co?

​Też tego nie rozumiem, przecież Harry Potter to był hit w kinach. Filmy bardzo dobrze odtworzyły książki, owszem trochę wątków zostało pominiętych, ale mimo to filmy były bardzo dobre.

Usunięty
Gramowicz
23/01/2021 02:31

Autorka wolała skupić się na kinowych produkcjach, które jednak nie spodobały się fanom przygód nastoletniego czarodzieja.

Co?