Prace nad STALKER 2 idą „płynnie”, ale na datę premiery musimy poczekać

Mikołaj Ciesielski
2021/01/16 10:00
1
0

Poznaliśmy również imię głównego bohatera.

W ostatni dzień ubiegłego roku deweloperzy ze studia GSC Game World sprawili nam małą niespodziankę i opublikowali teaser z gry STALKER 2, który został przygotowany na silniku gry. Tymczasem na oficjalnej stronie Xbox pojawił się wpis poświęcony wspomnianej produkcji, w którym zapewniono, że prace nad STALKER 2 przebiegają „płynnie”, a także przybliżono nieco postać głównego bohatera.

Prace nad STALKER 2 idą „płynnie”, ale na datę premiery musimy poczekać

GramTV przedstawia:

Ujawniono, że podczas rozgrywki wcielimy się w tytułowego stalkera o imieniu Skif. Deweloperzy zdecydowali się na wprowadzenie zupełnie nowej postaci, która swoimi działaniami będzie kształtować „kolejny wielki rozdział w historii Zony”.

Na końcu wpisu znalazł się status deweloperski, w którym twórcy uspokajają fanów i zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć na rynek najwyższej jakości produkcję.

Prace nad grą przebiegają płynnie, także nad wersją na konsole Xbox Series X i Series S. Naszym celem jest dostarczyć produkt najwyższej możliwej jakości na każdej platformie, na którą zmierza gra. Za sprawą dysków SSD, obsłudze technologii RTX oraz rozdzielczości 4K z przyjemnością obserwujemy, jak STALKER 2 przygotowuje się do bycia najlepszym doświadczeniem, zgodnie z naszymi obietnicami” – czytamy w komunikacie.

Poinformowano również, że na ogłoszenie dokładnej daty premiery gry STALKER 2 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Gracze mogą być jednak pewni, że produkcja trafi w dniu swojej premiery do usługi Xbox Game Pass.

STALKER 2 zmierza na komputery osobiste, a także konsole Xbox Series X/S. Studio GSC Game World nie planuje obecnie wersji na konsolę PlayStation 5, co potwierdził niedawno jeden z przedstawicieli wspomnianego zespołu.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
16/01/2021 09:31

To imię mi brzmi zabawnie, wręcz jak imię jakiegoś pirata :D

Chętnie zobaczyłbym jakieś inne konkrety o grze bo póki co mogę tylko tyle powiedzieć, że jak dla mnie jest to w porządku opcja by pokierować nowym Stalkerem, Strielok odszedł na "emeryturę" choć pewnie w grze znajdzie się dość wzmianek o nim, a może nawet będzie istotny dla fabuły (choć wątpię by się pojawił fizycznie w grze), Szrama prawdopodobnie nie żyje albo służy w monolicie, który i tak już podupadł, a Major Diegtiariow nie wiadomo ale raczej wybiorą opcję, że z Zony wrócił. Najbardziej mnie nurtuje obszar gry, a dokładniej lokacje, na pierwszym trailerze można było zobaczyć Mózgozwęglacz (czyli radar Duga), trochę laboratoriów i Prypeć albo Limańsk na tym drugim już trailerze. Pewnie nie pojawią się Bagna z czystego nieba ale gdyby pojawiły się lokacje z pierwszej oraz trzeciej części to byłbym bardziej niż zadowolony.