Słynna scena z Zemsty Sithów mogła wyglądać inaczej. Aktor zdradza tajemnicę po latach

Radosław Krajewski
2021/01/06 11:40

Ross Beadman, wcielający się w jednego z młodzików w Zakonie Jedi, opowiedział o słynnej scenie z Darthem Vaderem.

Trzecia część Gwiezdnych wojen obfituje w kultowe i niezapomniane sceny. Jednym z nich jest moment, w którym owładnięty ciemną stroną mocy Anakin Skywalker wykonuje rozkazy Palpatine’a i udaje się do świątyni Jedi, aby zgładzić wszystkich rycerzy oraz ich uczniów. Nie omija to również grupy młodzików, którzy kryją się w sali rady. Gdy myślą, że właśnie zostaną uratowani przez weterana wojen klonów i jednego z najlepszych Jedi, ten postanawia wypełnić wolę swojego nowego mistrza. George Lucas oszczędził nam sceny rzezi na młodych uczniach, ale scena poprzedzająca to straszne wydarzenie niejednego widza mogła przestraszyć. Tak samo jak jednego z młodych aktorów, który swoją reakcją sprawił, że scena przeszła do historii kina.

Słynna scena z Zemsty Sithów mogła wyglądać inaczej. Aktor zdradza tajemnicę po latach

Po latach Ross Beadman, który wcielił się w chłopca stojącego tuż naprzeciwko swojego oprawy, opowiedział historię tej sceny. Zdradził, że został rzeczywiście w tamtym momencie przestraszony i jego nagła reakcja nie była elementem gry aktorskiej, ale zwykłego odruchu, który tak spodobał się twórcom, że dodali odskok młodego aktora w postprodukcji, aby pasował do momentu wyciągania miecza przez Anakina.

GramTV przedstawia:

Beadman powiedział, że został zaskoczony przez Haydena Christensena, gdy ten podczas nagrywania sceny krzyknął „boo” do młodych aktorów. Reszta stała trochę dalej i to Beadman był najbardziej narażony na krzyk. Z tego powodu aktor naprawdę się wystraszył i jego reakcja była naturalnym odruchem. Całą scenę wyciętą z filmu możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy, że Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów zadebiutowała w 2005 roku, jako ostatnia część trylogii prequeli w reżyserii George’a Lucasa. Obecnie Lucasfilm realizuje projekt Star Wars: The High Republic, który opowiada historię galaktyki sprzed pierwszej części gwiezdnej sagi. Warto również przypomnieć, że obecnie w produkcji jest wiele nowych filmów i seriali ze świata Gwiezdnych wojen, których akcja rozgrywa się między poszczególnymi erami z uniwersum.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
06/01/2021 14:12
bartheze napisał:

w jakich odmętach internetu znaleźliście filmik w takiej jakości?

Ciężko mi się odnieść akurat do tej sceny, ale czasem nawet najbardziej oczywiste sceny jest trudno znaleźć w zw. z prawami autorskimi. Swego czasu pamiętam ze chciałem sobie o odtworzyć scenę bitwy z Avangers: Endgame to albo same pocięte kawałki albo jakieś wykadrowane. Dopiero niedawno znalazłem pełny "czysty" klip w jakości 4k na yt.

bartheze
Gramowicz
06/01/2021 13:34

w jakich odmętach internetu znaleźliście filmik w takiej jakości?