Prezes Acquire chce stworzyć nowe Tenchu od zera z myślą o nowej generacji

Mikołaj Ciesielski
2021/01/06 15:30

Zapowiedziany w 2019 roku Gladiux nadal powstaje.

Prezes Acquire chce stworzyć nowe Tenchu od zera z myślą o nowej generacjiTakuma Endo, prezes firmy Acquire, udzielił magazynowi Famitsu wywiadu, w którym poinformował, że choć jest to obecnie trudne, to bardzo chciałby stworzyć nowe Tenchu od podstaw. Gra miałaby powstać z myślą o konsoli PlayStation 5. Jednocześnie Endo odniósł się do zarejestrowania znaku towarowego „Stealth Assassin”, co wywołało sporo plotek o rzekomym rozpoczęciu prac nad nową odsłoną wspomnianego cyklu.

Prezes Acquire podkreślił, że wspomniany znak towarowy został zarejestrowany ponownie w 2018 roku, tylko dlatego, że jego poprzedni termin wygasł. Ponadto Endo zdradził, że chce w najbliższym czasie stworzyć nowe studio, które miałoby skupić się na mniejszych i „wyjątkowych” produkcjach. Pierwszy projekt tego typu ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Twórca serii Tenchu poinformował również, że zapowiedziany w 2019 roku Gladiux nadal powstaje. Niestety prezes Acquire nie ujawnił, kiedy możemy spodziewać się premiery wspomnianego tytułu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
garfieldgarfield
Gramowicz
07/01/2021 11:01

Tenchu przybywaj!