Czeka nas wielki powrót Tenchu na PlayStation 5?

Mikołaj Ciesielski
2020/08/04 08:35

Firma Acquire odpowiedzialna niegdyś za serię Tenchu zarejestrowała nowy znak towarowy, nawiązujący do pierwszej odsłony cyklu. Czy oznacza to powrót kultowej marki?

Trzeba przyznać, że w ostatnich miesiącach Japonia jest niezwykle popularnym kierunkiem wśród twórców gier wideo. Gracze wciąż są pochłonięci najnowszą produkcją studia Sucker Punch, czyli Ghost of Tsushima, a rok temu na rynku pojawiło się kolejne dzieło From Software, a mianowicie Sekiro: Shadows Die Twice, które, co ciekawe, miało być pierwotnie nową odsłoną serii Tenchu. Twórcy Dark Souls postanowili ostatecznie obrać inną drogę i stworzyć całkowicie nowy świat. Jednak dziś mamy dla Was nowe informacje, dotyczące wspomnianego cyklu Tenchu. Okazuje się, że firma Acquire, odpowiedzialna za markę w latach 1998-2009, zarejestrowała nowy znak towarowy „Stealth Assassin”.

Czeka nas wielki powrót Tenchu na PlayStation 5?

GramTV przedstawia:

W tym miejscu należy podkreślić, że Stealth Assaassin to podtytuł pierwszej odsłony serii Tenchu. Fani cyklu od lat czekają na kolejną odsłonę. Możliwe, że twórcy postanowili wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Niestety sprawa nie jest taka prosta, ponieważ marka Tenchu jest obecnie własnością From Software, które musiałoby wydać zgodę na stworzenie gry przez inne studio.

Niewykluczone, że twórcy Dark Souls postanowią współpracować z firmą Acquire i wspólnie opracować nową odsłonę Tenchu. W sieci pojawiły się również nieoficjalne informacje, twierdzące, że kolejna część wspomnianej serii pojawi się pierwotnie na PlayStation 4, a w późniejszym terminie trafi również na PlayStation 5.

Warto wspomnieć, że ostatnią odsłona serii Tenchu jest Tenchu: Shadow Assassins. Produkcja zadebiutowała w październiku 2008 roku na Nintendo Wii, a w lutym 2009 pojawiła się na przenośnej konsoli PlayStation Portable.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!