Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Atomic Heart żyje i ma się dobrze! Znamy wymagania sprzętowe

Radosław Krajewski
2021/01/05 11:45

Studio Mundfish zaktualizowało informacje o swojej grze na platformie Steam.

Zapowiedziany w pierwszej połowie 2018 roku Atomic Heart narobił wokół siebie wiele szumu. Gra na pierwszym zwiastunie, prezentującym fragmenty rozgrywki, wyglądała olśniewająca. Wielu graczy dokładnie tak wyobrażało sobie grafikę next-genową, która miała nadejść jeszcze przed premierą nowych konsol. Ale mijały kolejne miesiąca, a gra wciąż pozostawała w produkcyjnym piekle. Pojawiały się nawet informacje, że Atomic Heart może nigdy nie zostać ukończony. Na szczęście w zeszłym roku twórcy przypomnieli o sobie wypuszczając nowy gameplay ze swojej produkcji. Teraz studio Mundfish podało przez wielu oczekiwane wymagania sprzętowe wersji na komputery osobiste. Uspokajamy, że nie będziecie potrzebować sprzętu za kilka tysięcy, aby cieszyć się grą.

Atomic Heart żyje i ma się dobrze! Znamy wymagania sprzętowe

Jeżeli do czasu ukończenia gry twórcy nie zaktualizują wymagań sprzętowych, to do odpalenia gry na minimalnych ustawieniach wystarczy Intel Core i5-2500K lub AMD FX 6300, karta graficzna GeForce 780 (3 GB) albo Radeon R9 290 (4 GB) oraz jedynie 6 GB ramu. Do rekomendowanych Mundfish zaleca uzbrojenie się w Intel Core i7-4770K lub Ryzena 5 1500X, kartę graficzną GeForce GTX 1060 (6 GB) albo Radeon RX 580 (8 GB) oraz 8 GB ramu. Wymagania nie są więc wygórowane, ale warto pamiętać, że gra będzie posiadała obsługę ray-tracingu oraz technologii DLSS, więc komfortowe granie na najwyższych detalach w rozdzielczości 4K z włączonym ray-tracingiem będzie wymagać o wiele potężniejszego komputera, niż widnieje to w rekomendowanych. Poniżej znajdziecie pełną specyfikację podaną przez producenta.

Akcja Atomic Heart osadzona jest w alternatywnym świecie, w którym Związek Radziecki przetrwał po II wojnie światowej, a postęp technologiczny zmienił oblicze całego świata. Masowa produkcja robotów przeznaczonych do różnych celów nadała nowa charakter terenom przemysłowym. W zróżnicowanym środowisku Związku Radzieckiego gracz będzie musiał odkryć, co spowodowało, że roboty zaczęły dziwnie się zachowywać. Każdy robot, nawet ten pokojowo nastawiony, potrafi w mgnieniu oka zamienić się w śmiertelnego wroga.

Gra będzie połączeniem gatunku pierwszoosobowych strzelanek i RPG. Twórcy nie ujawnili konkretów dotyczących mechanizmów rozgrywki. Wiemy jedynie, że Atomic Heart nie będzie pozbawiony systemu tworzenia broni z elementów, które znajdziemy podczas eksploracji otwartego świata, pełnego bujnych lasów, rozległych trenerów oraz skomplikowanych podziemnych tuneli.

GramTV przedstawia:

Atomic Heart napędza czwarta generacja silnika Unreal Engine, a gra pojawi się na PC, Xboksie One, PlayStation 4, oraz konsolach nowej generacji (Xbox Series X|S i PlayStation 5). Data premiery tytuły nie została ujawniona.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT)
  • Procesor: Intel Core i5-2500K@3.3GHz lub AMD FX 6300@3.5GHz
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Grafika: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4GB)
  • Miejsce na dysku: 22 GB

Rekomendowane:

  • System operacyjny: Windows® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT)
  • Procesor: Intel Core i7-4770K@3.5GHz lub Ryzen 5 1500X@3.5GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Grafika: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8GB)
  • Miejsce na dysku: 22 GB

Wymagania sprzętowe:, Atomic Heart żyje i ma się dobrze! Znamy wymagania sprzętowe

Komentarze
1
alex1112
Gramowicz
05/01/2021 20:40

Jeśli to co prezentuje ten materiał to "ma się dobrze" to ja z góry dziękuję.