Eddie Murphy ponownie odwiedza Amerykę w zwiastunie Książę w Nowym Jorku 2

Radosław Krajewski
2020/12/22 17:35

Amazon zaprezentował pierwszy zwiastun drugiej części Księcia w Nowym Jorku.

W połowie października pojawiły się informacje, że Amazon kupuje dla swojej platformy streamingowej kontynuację słynnej komedii z Eddiem Murphym. Firma kupiła prawa do filmu za niebagatelną kwotę ponad 100 milionów dolarów. Początkowo Książę w Nowym Jorku 2 miał zadebiutować jeszcze w tym roku, ale Amazon zdecydował o przesunięciu daty premiery na początek przyszłego roku. Teraz po wielu miesiącach oczekiwań nareszcie otrzymaliśmy pierwszy zwiastun produkcji.

Eddie Murphy ponownie odwiedza Amerykę w zwiastunie Książę w Nowym Jorku 2

Film opowiada dalszą historię księcia książę Akeema, który ma zostać królem fikcyjnego państwa Zamunda. Odkrywa jednak, że w Ameryce ma syna, o którym nigdy nie słyszał. Lavelle mieszka w Queens i nie wie, że jest wysoko urodzonym afrykańskim monarchą. Aby uhonorować umierającego króla i jego pragnienie wychowania wnuka na następcę tronu, Akeem i jego zaufany przyjaciel Semmi wyruszają do Ameryki.

W obsadzie ponownie zobaczymy Eddiego Murphy’ego, Arsenio Halla oraz James Earl Jones. Wśród nowej twarzy znaleźli się: Tracy Morgan i Jay Pharaoh.

GramTV przedstawia:

Reżyserem filmu jest Craig Brewer, z którym Eddie Murphy współpracował przy zeszłorocznym Nazywam się Dolemite. Scenariusz napisał Kenya Barris, popularny twórca serialu Czarno to widzę i filmu Laski na gigancie.

Książę w Nowym Jorku 2 zadebiutuje na Amazon Prime Video 5 marca 2021 roku.

Komentarze
2
garfieldgarfield
Gramowicz
23/12/2020 09:10

Oni jeszcze wszyscy żyją z 1ki??!

MisioKGB
Gramowicz
22/12/2020 18:34

Akurat fabuła to by się zgadzała, Murphy ma dziesięcioro dzieci z 5 kobietami także no dzieje się u niego. Sam zwiastun petarda, generalnie nie mogę się doczekać, od premiery oryginału minie niebagatelne 33 lata!