Amazon kupił prawa do kontynuacji Księcia w Nowym Jorku. Szalona kwota sprzedaży

Radosław Krajewski
2020/10/13 20:30

Już pod koniec roku na Prime Video zadebiutuje druga część klasycznej komedii z Eddiem Murphym.

Amazon odkupił prawa do dystrybucji filmu Coming 2 America od Paramount Pictures. Jest to kontynuacja Księcia w Nowym Jorku z 1988 roku. Nie jest to pierwsza tak duża sprzedaż studia, które w ostatnim czasie pozbyło się praw do Without Remorse z Michaelem B. Jordanem, a wcześniej sprzedało Netflixowi Gołąbeczki i Proces Siódemki z Chicago.

Amazon kupił prawa do kontynuacji Księcia w Nowym Jorku. Szalona kwota sprzedaży

Wrażenie robi przede wszystkim kwota transakcji. Amazon musiał głęboko sięgnąć do kieszeni i wydać aż 125 mln dolarów na zakup filmu. Jeszcze nigdy platforma streamingowa nie kupiła praw do gotowego filmu za taką kwotę. Jest to jednak zgodne z nową polityką firmy, które chce zasilać swoją platformę Prime Video kinowymi produkcjami. Już wcześniej Amazon kupił prawa do drugiej części Borata, wspomnianego Without Remorse oraz One Night in Miami Reginy King, którą to produkcją będą celować w Oscary.

W Coming 2 America książę Akeem ma zostać królem fikcyjnego państwa Zamunda. Odkrywa jednak, że w Ameryce ma syna, o którym nigdy nie słyszał. Lavelle mieszka w Queens i nie wie, że jest wysoko urodzonym afrykańskim monarchą. Aby uhonorować umierającego króla i jego pragnienie wychowania wnuka na następcę tronu, Akeem i jego zaufany przyjaciel Semmi wyruszają do Ameryki.

GramTV przedstawia:

W obsadzie ponownie zobaczymy Eddiego Murphy’ego, Arsenio Halla oraz James Earl Jones. Wśród nowej twarzy znaleźli się: Tracy Morgan i Jay Pharaoh.

Reżyserem filmu jest Craig Brewer, z którym Eddie Murphy współpracował przy zeszłorocznym Nazywam się Dolemite. Scenariusz napisał Kenya Barris, popularny twórca serialu Czarno to widzę i filmu Laski na gigancie.

Premierę zaplanowano na 18 grudnia.

Komentarze
2
Khalid
Gramowicz
14/10/2020 01:31

125 mln dla Amazona to jakby powiedzieć niewielki oddział żołnierzy chińskich liczący 50 mln ludzi ;p

Tom_pl
Gramowicz
13/10/2020 22:10

Amazon musiał głęboko sięgnął do kieszeni i wydać aż 125 mln "  :) ł => ć taka tam literówka