Wielki powrót (SPOILER) i zapowiedź nowego serialu w finale The Mandalorian

Radosław Krajewski
2020/12/18 13:50

Dzisiaj odbyła się premiera ostatniego odcinka drugiego sezonu The Mandalorian. Odcinek przyniósł wiele emocji.

Drugi sezon The Mandalorian dobiegł końca. Było to niezwykle intensywne osiem odcinków, wypełnionych efektowną akcją, powrotami znanych z innych produkcji bohateraami oraz aż dwoma niespodziankami w finałowym epizodzie. O ostatnim odcinku jeszcze długo będą toczyć się dyskusje, czy powrót tak ważnej postaci z sagi jest słuszny. Ale nie można również zapomnieć o scenie po napisach, która zapowiada zupełnie nowy serial ze świata Gwiezdnych wojen, który nie został ogłoszony podczas Disney Investor Day w ubiegłym tygodniu. Przyjrzyjmy się więc bliżej niespodziankom z serialu The Mandalorian.

Poniżej znajdziecie spoilery z ostatniego odcinka drugiego sezonu serialu!

Wielki powrót (SPOILER) i zapowiedź nowego serialu w finale The Mandalorian

Cały finałowy odcinek drugiego sezonu, to realizacja planu odbicia Grogu (Baby Yody) z rąk Moffa Gideona. Gdy Mando wraz z resztą załogi dostają się na okręt imperialnego dowódcy, po krótkiej wymianie ognia ze szturmowcami, muszą walczyć z oddziałem droidów zwanymi Mrocznymi Szturmowcami. Barykadują się na mostku wraz z pojmanym Gideonem oraz uratowanym Grogu. Gdy mają już stoczyć zaciętą walkę na śmierć i życie, niespodziewanie pojawia się pomoc. Tym kimś okazuje się Jedi i to nie byle jaki, ale sam Luke Skywalker!

GramTV przedstawia:

Powrót tak kluczowej postaci dla całego uniwersum Gwiezdnych wojen jest niezwykle zaskakujące. W tę postać ponownie wcielił się Mark Hamill, który został cyfrowo odmłodzony. Wraz z Lukiem na pokładzie okrętu pojawił się R2-D2, który szybko zaprzyjaźnił się z Baby Yodą. Młody Skywalker zabiera Grogu, aby trenować go na Jedi. Podczas pożegnania z Dzieckiem Mando obiecuje mu, że jeszcze się spotkają. Można więc śmiało założyć, że przynajmniej Grogu pojawi się w zapowiedzianym na przyszły rok trzecim sezonie. Niewykluczone, że również Luke powróci do serialu w przyszłości.

Wczytywanie ramki mediów.

Drugą niespodzianką jest potwierdzenie wcześniejszych informacji, że w produkcji jest serial poświęcony Boba Fettowi. W przeciwieństwie do plotek seria nie musi wcale rozgrywać się niedługo po Powrocie Jedi i wiele wskazuje, że jest to spin-off The Mandalorian, który będzie rozgrywał się równocześnie do wydarzeń z oryginalnego serialu.

W scenie po napisach Boba Fett wraz z Fennec Shand udają się do Pałacu Jabby na Tatooine. Na miejscu zabijają wszystkich, tym samym przejmując kryminalną działalność po Huttcie. Fett rozsiada się wygodnie na tronie, a po chwili pojawia się plansza z napisem „The Book of Boba Fett” i zapowiedzią premiery serialu w grudniu 2021 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
18/12/2020 14:25

Nie jestem fanem SW ale nawet ja twierdzę, że Mandalorian jest czymś na co zasługiwali fani. Gydnym był to chyba bym sikał pod siebei ze szczęścia. A jako neutralny widz muszę stwierdzić, ze po prostu b. fajnie się to ogląda, tak po prostu, jako serial sci-fi.

Nie wiem czy to przypadek czy gra pod publiczkę, ale wydaje mi się że ten serial to takie wręcz "przeprosiny" Disneya za tego potworka - bo jakbym był fanem SW to całą najnowszą trylogię bym po prostu wymazał z pamięci...