Aktualizacja do Baldur's Gate III – pacyfizm się opłaca, a towarzysze są milsi

Maria Wawrzyniak
2020/12/03 14:00

Deweloperzy z Larian Studios udostępnili nową aktualizację do gry Baldur’s Gate III pod tytułem Inspiration, Freedom & Pacifism.

Prawie dwa miesiące temu na rynku zadebiutowała wyczekiwana przez wielu gra Baldur’s Gate III we wczesnym dostępie. Społeczność zareagowała szybko i jeszcze tego samego dnia donosiliśmy o ogromnym zainteresowaniu produkcją Larian Studios. W międzyczasie deweloperzy zdradzili, że gracze tworzą dość sztampowych bohaterów (prosząc przy okazji o więcej kreatywności!), a grającym udało się odnaleźć zadanie nawet w licencji użytkownika.

Dzisiaj natomiast donosimy o kolejnej wielkiej aktualizacji, która została wczoraj udostępniona – patch pod tytułem Inspiration, Freedom & Pacifism wprowadza tak poważne zmiany, że po jego pobraniu gra nie obsługuje dotychczasowych plików zapisów. Jeśli więc zamierzacie zaktualizować Baldur’s Gate III, musicie liczyć się z tym, że zaczynacie od nowa. Możecie ewentualnie wyłączyć możliwość automatycznych aktualizacji na platformie Steam. Aby zachować swoje dotychczasowe pliki, należy z kolei przejść do zakładki Właściwości gry na Steamie, aby następnie w zakładce BETA wybrać Patch 2.

Co więc oferuje Patch 3? Po pierwsze, deweloperzy wysłuchali graczy, którzy narzekali na nierówne traktowanie – mowa tutaj o tych, którzy za wszelką cenę unikają walki oraz rozlewu krwi, przy okazji popisując się kreatywnością podczas rozwiązywania środowiskowych zagadek. Teraz pacyfizm oraz retoryka w rozmowach czy też eksploracja znacznie rzadziej zwiedzanych obszarów będą nagradzane, czy to w postaci nowych możliwości, czy też w postaci innych korzyści.

GramTV przedstawia:

Po drugie, jak zaznaczają twórcy, towarzysze będą teraz bardziej towarzyscy. Chodzi tutaj dokładnie o doniesienia, w których wytykano naszym kompanom czepialstwo. Po aktualizacji towarzysze mają być wyrozumiali i mniej irytujący. Ponadto wprowadzono poprawki balansu w dialogach, kiedy musimy wykonać rzut na daną umiejętność. Dodatkowo mamy również ułatwienie podczas podróży, kiedy to musimy przeskoczyć przez coś lub przejść po kamieniach na rzece – teraz towarzysze automatycznie będą podążać naszymi śladami; wcześniej gracze musieli robić to samodzielnie, w dodatku osobno dla każdej postaci.

Po trzecie, zmiany w balansie magii – Larian Studios zdecydowało się między innymi na usunięcie możliwości tworzenia czegoś w rodzaju pół (czy to ognia, czy też trucizny) przy rzucaniu niektórych zaklęć na jakiejkolwiek powierzchni. To zaś ma ułatwić uniknięcie obrażeń. Na koniec warto dodać, że nowa aktualizacja wprowadziła poprawki w kwestii licznych błędów, a także usprawnienia i funkcję cross-save, dzięki której możemy grać na zmianę nie tylko na Steamie czy GOG-u, ale również na Stadii i Macu.

Aktualizacja do Baldur's Gate III – pacyfizm się opłaca, a towarzysze są milsi

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!