Posiadacze PS5 odpłatnie "pomagają" aktywować gry z PS Plus Collection na PS4

Maria Wawrzyniak
2020/11/27 20:50

To dopiero prawdziwi biznesmeni – niektórzy gracze posiadający konsolę PlayStation 5 postanowili zarobić na PS Plus Collection.

Jeszcze wczoraj donosiliśmy o podejrzanych ofertach, za pomocą których gracze próbują zarobić w dość komiczny sposób – sprzedając zdjęcie konsoli PlayStation 5. To jednak nie koniec. Jak podaje serwis Video Games Chronicle, na portalu eBay pojawiły się nowe oferty, tyle że tym razem oferujące pomoc w aktywowaniu gier z PlayStation Plus Collection, aby działały na konsoli PlayStation 4.

O wspomnianej inicjatywie pisaliśmy jeszcze we wrześniu. Chodzi o coś w rodzaju prezentu powitalnego dla wszystkich graczy, którzy zakupią sprzęt nowej generacji Sony. Kolekcja to w praktyce zestaw najważniejszych gier z PS4 – chociaż gry z tego zestawu działają oczywiście na PlayStation 4, należy je w pierwszej kolejności odebrać na nowym urządzeniu, czyli w tym przypadku PS5.Posiadacze PS5 odpłatnie Jakiś czas temu zauważono, że na aukcjach internetowych użytkownicy próbują zarobić na PS Plus Collection. Jak podaje serwis Eurogamer, do niedawna na Allegro można było odnaleźć dwie tego typu oferty (tutaj jedna z nich dla przykładu). Większość pochodzi jednak z portalu eBay (poniżej przykład uchwycony przez serwis VGC) – co ważniejsze jednak, oferty w zaskakującym tempie znikają. Według doniesień z popularnego chińskiego forum sporo użytkowników otrzymało bany.Redakcja serwisu PushSquare donosi, że bany otrzymali między innymi gracze z Malezji, gdzie rozpoczęto sprzedaż pomocy w aktywacji gier z PS Plus Collection na PS4. Nie wiemy wprawdzie, czy spotkało to również użytkowników z Polski – jest to jednak prawdopodobne, ponieważ na rodzimych serwisach aukcyjnych nie znajdziemy już takich ofert.

Przypomnijmy, że konsola PlayStation 5 zadebiutowała na polskim rynku 19 listopada bieżącego roku. Na naszym kanale na YouTube udostępniliśmy materiał z unboxingu. Szczegółową recenzję PS5 znajdziecie pod tym adresem – jeżeli wolicie jednak oglądać oraz słuchać, zapraszamy do naszego filmu na YouTubie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!