PS5 nagrywa głos podczas zdobywania trofeów – gracz podzielił się filmikiem

Maria Wawrzyniak
2020/11/26 17:30

Jeden z użytkowników podzielił się zabawnym nagraniem z Demon’s Souls – konsola nagrała jego głos w momencie zdobycia trofea.

Co do tego, że zdobywanie trofeów na PlayStation 5 jest teraz znacznie ciekawsze nie ma chyba żadnych wątpliwości. Pod koniec października wspominaliśmy o świetnej funkcji dla miłośników wszelkiego rodzaju osiągnięć – teraz oprócz zwykłego zrzutu ekranu w galerii pojawi się także specjalnie przerobiony, kilkusekundowy filmik, na którym zobaczymy moment, w jakim udało nam się zdobyć trofeum. Okazuje się, że to jednak nie wszystko. Jak podaje serwis Push Square, PlayStation 5 dodatkowo nagrywa dźwięki z naszego mikrofonu w kontrolerze DualSense (jeśli jest on oczywiście włączony) w momencie zdobywania trofea.PS5 nagrywa głos podczas zdobywania trofeów – gracz podzielił się filmikiemKilka godzin temu na forum PS5 na Reddicie pojawił się pierwszy filmik, który prezentuje, jak takie nagranie wygląda i brzmi po fakcie. Użytkownik, który udostępnił materiał, przyznał, że po raz pierwszy w życiu gra w tytuł typu soulslike – w tym przypadku chodzi oczywiście o nowy remake Demon’s Souls na PlayStation 5.

W momencie zdobycia osiągnięcia po ubiciu jednego z bossów gracz reaguje w sposób dość oczywisty, ciesząc się ze swojego zwycięstwa, co mimo wszystko brzmi dość zabawnie – zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że o nagrywaniu głosu w tym momencie nie wiedział. Zresztą, wiele osób nie miało o tym pojęcia.

Pozostaje więc pytanie, czy tego typu funkcja nie spotka się z chłodnym przyjęciem ze strony fanów, którzy najbardziej w świecie cyfrowym liczą sobie swoją prywatność. Oczywiście, opcję automatycznego zapisu takich filmów możemy wyłączyć w ustawieniach naszej konsoli. Warto więc o tym wiedzieć – jeśli nie chcecie czuć się w żaden sposób podsłuchiwani, wyłączcie tę opcję.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze, że konsola PlayStation 5 zadebiutowała na polskim rynku 19 listopada bieżącego roku. Na naszym oficjalnym kanale na YouTubie udostępniliśmy materiał z unboxingu. Szczegółową recenzję PlayStation 5 znajdziecie pod tym adresem – jeżeli wolicie jednak oglądać oraz słuchać, zapraszamy do naszego filmu na YouTubie.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
27/11/2020 09:19

Pewnie pomyłka. Normalnie jest tak że wybierasz z której ścieżki masz dźwięk lub na którą go wysyłasz. Czego efektem jest to że nie słyszysz kolegów na mikrofonie na nagraniu z gry tak samo nie słyszysz siebie.

sc
Gramowicz
27/11/2020 01:01
SwietyJudasz napisał:

W Polsce pewnie wiele filmików radości będzie zawierało słowo na "K". :)

​Karwasz twarz? ;)

Usunięty
Usunięty
26/11/2020 20:09

W Polsce pewnie wiele filmików radości będzie zawierało słowo na "K". :)