The Last of Us 2 z szansą na wygranie 10 statuetek na The Game Awards 2020

Mikołaj Ciesielski
2020/11/18 20:00
5
1

Trzy gry dostępne wyłącznie na PlayStation 4 powalczą o tytuł gry roku.

Pod koniec sierpnia dowiedzieliśmy się, że tegoroczna gala The Game Awards zostanie zorganizowana w formie transmisji live. We wrześniu Geoff Keighley ujawnił, że wydarzenie odbędzie się 10 grudnia, a całość będzie mieć miejsce w trzech różnych studiach, znajdujących się na różnych kontynentach. Natomiast dziś do sieci trafiła pełna lista nominacji The Game Awards 2020, z której dowiadujemy się, że wielkim wygranym całej imprezy ma szansę zostać The Last of Us 2.

The Last of Us 2 z szansą na wygranie 10 statuetek na The Game Awards 2020

GramTV przedstawia:

Produkcja Naughty Dog powalczy o zwycięstwo w 10 kategoriach, takich jak: gra roku, najlepsza reżyseria, najlepsza narracja, najlepszy kierunek artystyczny, najlepsza muzyka, najlepsze udźwiękowienie, najlepsza gra action adventure, gra oferującą największą innowację w zakresie ułatwień dostępu. Ponadto szansę na statuetkę za najlepszy występ mają odtwórczynie ról Ellie oraz Abby, czyli odpowiednio Ashley Johnson oraz Laura Bailey.

Należy zwrócić uwagę, że docenione zostało również najnowsze dzieło studia Supergiant Games, czyli Hades, które powalczy o wygraną w 8 kategoriach. Powód do zadowolenia ma także ekipa Sucker Punch, ponieważ Ghost of Tsushima ma szansę na zgarnięcie 7 statuetek. Pełną listę nominacji The Game Awards 2020 znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Warto również zauważyć, że o tytuł gry roku na The Game Awards 2020 powalczą aż 3 produkcje dostępne wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Gra roku – The Game Awards 2020:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • DOOM Eternal
  • Final Fantasy VII Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us Part II
Wczytywanie ramki mediów.

Gra roku – The Game Awards 2020:, The Last of Us 2 z szansą na wygranie 10 statuetek na The Game Awards 2020

Komentarze
5
elmartin
Gramowicz
19/11/2020 10:04
Headbangerr napisał:

Odnoszę nieodpatre wrażenie, że gdyby wyciąć z tej gry dwie postacie drugoplanowe i jeden wątek, szans na statuetki byłoby mniej.

Dokładnie tak. Trzeba dodać, że te statuetki będą rozdawane głównie głosami "dziennikarzy" gamingowych więc jak się połączy jedno z drugim to statuetki są już właściwie rozdane.

Ponadto, ci sami "dziennikarze" gamingowi mieli decydujący wpływ na same nominacje.

I wszystko jasne.

Headbangerr
Gramowicz
19/11/2020 09:26

Odnoszę nieodpatre wrażenie, że gdyby wyciąć z tej gry dwie postacie drugoplanowe i jeden wątek, szans na statuetki byłoby mniej.

Melchah
Gramowicz
19/11/2020 08:29

Ale "The Last of Us 2" walczy o branżowe Złote Maliny, że aż na tyle nagród chętkę ma Neil "Pieprzyć ich" Druckmann? Czy nagrody już zostały zakulisowo rozdane? :)

Sanders-sama
Gramowicz
18/11/2020 21:41

A czy kogoś to dziwi? So stunning and brave.

Usunięty
Gramowicz
18/11/2020 21:21

Te "najlepsze" gry ostatnich lat są tak najlepsze, że za kilka lat już nawet nikt ich nie będzie chciał odpalić ani sprawdzać chodzi mi o to, że dzisiejsze gry na pewno nie przetrwają takiej próby czasu jak tytuły sprzed 15-25 lat które do dzisiaj są grywalne i do dzisiaj powstają odświeżone wersje tych gier. Z całej obecnej generacji jedyna gra która będzie pamięta i być może sprawdzana z ciekawości przez przyszłych świeżych graczy tak np. za 10 lat to chyba tylko Wiedźmin 3. Porównajcie to ze starymi tytułami ostatnio nawet na gram.pl była wiadomość, że jest finał mistrzostw Polski w Heroes 3 gdzie rozgrywki z tej starej gry na najwyższym poziomie mają na youtube oglądalność od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy odsłon, lub przeróbki/rapy z Gothica po kilka milionów albo wychodzi ostatnio jakaś modyfikacja do Diablo 2 która jest bardziej popularna i pewnie gra w nią obecnie więcej graczy niż w takiego Ghost of Tsushima który ukazał się kilka miesięcy temu.