Przegląd recenzji gry Demon's Souls – remake z najwyższej półki

Wincenty Wawrzyniak
2020/11/15 13:45
3
0

Kilka dni temu miała miejsce premiera gruntownie odświeżonej gry Demon’s Souls na konsoli PlayStation 5. Czy krytykom spodobał się remake? Przeglądamy recenzje!

Można chyba śmiało stwierdzić, że tegoroczne Demon’s Souls było jednym z najbardziej wyczekiwanych odświeżeń od dawna – miłośnicy klasycznego RPG-a akcji typu soulslike z niecierpliwieniem wyczekiwali 12 listopada, aby móc powrócić do fantastycznego świata, tym razem zaprojektowanego z dbałością o szczegóły przez studio Bluepoint Games. Oryginał, stworzony przez zespół From Software, zadebiutował jeszcze w 2009 roku na konsoli PlayStation 3. Czy remake sprzed kilku dni wiernie oddał klimat pierwowzoru? Czy można go uznać za produkcję, która z hukiem rozpoczęła nową generację? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Przegląd recenzji gry Demon's Souls – remake z najwyższej półki

W serwisie Metacritic (podajemy za portalem Game Rant) produkcja może pochwalić się bardzo wysoką średnią ocen w przypadku krytyków – ostateczny wynik wynosi, przynajmniej na ten moment, 91 punktów na sto. Łącznie pojawiło się jedenaście recenzji od mediów branżowych. U graczy jest podobnie; Demon’s Souls zostało ocenione przez 950 użytkowników serwisu Metacritic, a średnia tych ocen wynosi aż 88 punktów na sto. To spory sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gracze bardzo często traktują tytuły znacznie surowiej od dziennikarzy. Niemalże wszyscy podkreślają, że Bluepoint Games świetnie poradziło sobie z balansem.

GramTV przedstawia:

Chodzi tutaj o równoczesne dostarczenie produkcji, która rzeczywiście wygląda znacznie lepiej od oryginału, a niesamowite wrażenie robi nie tylko ogólnie pojęta oprawa graficzna, ale również wszelkie detale, potraktowane przez twórców z największą ostrożnością. Przy tym wszystkim jednak udało się zachować ducha oryginału, nie wprowadzając drastycznych zmian do samej rozgrywki; podstawowe mechaniki zostały po prostu dostosowane do współczesnych wymagań oraz oczekiwań.

Komentarze
3
Headbangerr
Gramowicz
15/11/2020 20:35
Renchar napisał:

Dzięki za wykład :) Dalej chcę to na PC. A z tymi "exclusivami stałymi" z Playstation to różnie bywa. Ale tak jesteś obeznany w temacie, że o tym też na pewno wiesz ;).

Renchar
Gramowicz
15/11/2020 19:01
Headbangerr napisał:

Chcę to na PC. Już.

No to sobie poczekasz. Sony odniosło się do plotek i wiemy że gra jest exclusivem stałym, a nie na określony czas więc na PC go nie ujrzymy. Tak jak to było z wersją na Ps3. Niby wypuścili 3-4 exclusivy na PC z Ps4, ale to i tak 3 lata zajęło i na tyle gier to jest nic. Pomarzyć jednak można. Jak by to był Microsoft to wiadomo na Blaszaka będzie Sony i Nintendo exów się tak łatwo nie pozbywają. W końcu to gry napędzają sprzedaż danej konsoli.

Headbangerr
Gramowicz
15/11/2020 16:01

Chcę to na PC. Już.
Trwa Wczytywanie