Krasnal ogrodowy z Half-Life 2: Episode Two zostanie wysłany w kosmos

Wincenty Wawrzyniak
2020/11/03 19:15
2
1

Prezes firmy Valve Corporation postanowił wysłać w kosmos replikę krasnala ogrodowego z gry Half-Life 2: Episode Two – całe wydarzenie ma charakter charytatywny.

Już niedługo możecie być świadkami bardzo nietypowej akcji charytatywnej. Jak bowiem podaje serwis Eurogamer, Gabe Newell, czyli przedstawiciel firmy Valve Corporation, postanowił wysłać w kosmos replikę legendarnego krasnala ogrodowego Chompskiego z gry Half-Life 2: Episode Two. Kto to w ogóle jest? Śpieszymy z wytłumaczeniem: mowa o figurce, na którą można było trafić podczas grania we wspomnianą produkcję. Jeśli gracz zdecydował się zabrać krasnala ze sobą i udało mu się dotrzeć do końca gry, a następnie wysłać krasnala w kosmos, wówczas system nagradzał nas osiągnięciem Little Rocket Man.

Krasnal ogrodowy z Half-Life 2: Episode Two zostanie wysłany w kosmos

Replika będzie wykonana z tytanu przy użyciu nowoczesnej technologii druku 3D przez firmę Weta Workshop. Za wystrzelenie Chompskiego w kosmos odpowiadać będzie natomiast firma Rocket Lab – to właśnie na ich stronie można będzie obejrzeć transmisję na żywo. Co więcej, za każdą osobę, która zdecyduje się obejrzeć materiał na żywo lub w ciągu pierwszej doby, Newell przekaże jednego dolara oddziałowi intensywnej terapii pediatrycznej szpitala w Nowej Zelandii (Starship w Auckland).

GramTV przedstawia:

Z innych ciekawostek: krasnal raczej tej misji nie przeżyje. Rakieta została zaprojektowana tak, aby po wystrzeleniu jej w kosmos mogła ponownie wejść w ziemską atmosferę i się w niej całkowicie spalić. Jak stwierdzili przedstawiciele Rocket Lab, misja Chompskiego jest hołdem dla kreatywności oraz innowacyjności graczy na całym świecie. Oczywiście, jest to również okazja do przetestowania wspomnianej techniki druku 3D, którą w przyszłości zamierza się wykorzystać do produkcji części statków kosmicznych.

Choć na ten moment nie znamy dokładnej daty, wiemy, że wydarzenie ma odbyć się w ciągu dwóch tygodni od 16 listopada. Zainteresowani mogą udać się na oficjalną stronę Rocket Lab, gdzie pojawi się odnośnik do transmisji. Można również śledzić profil korporacji na Twitterze, gdzie na pewno niedługo poznamy termin startu rakiety.

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
04/11/2020 01:35

Ehh, ile razy musiałem się po tego krasnala wracać bo wyleciał mi z samochodu :/

Headbangerr
Gramowicz
03/11/2020 22:49

NASA - Golden Record.

Tesla - Starman.

Valve - krasnal. 

Sam nie wiem, co gorsze jako nasza wizytówka dla obcych, chociaż jak patrzę dzisiaj na Golden Record, to chyba wolę, żeby trafili na krasnala. Manekina w aucie trudniej byłoby wytłumaczyć.