Sonic, Alita, Ukryta gra. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2020/11/01 18:00
0
0

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Początek miesiąca najczęściej oznacza wysyp najróżniejszych filmów i seriali. Zazwyczaj brakuje wtedy dużych premier, ale nie tym razem. Choć repertuary kin tym razem będą świecić pustkami, to z ciekawą ofertą wychodzi Netflix oraz HBO GO. Na tej pierwszej platformie obejrzymy premierowo SpongeBob Film: Na ratunek, w którym wystąpi gościnnie Keanu Reeves. Warto zwrócić również uwagę na polską Ukrytą grę, w której zagrał Bill Pullman. HBO wzbogaci swoją bibliotekę o Sonic. Szybki jak błyskawica, który trafił na ekrany kin pod koniec lutego tego roku oraz Alitę: Battle Angel, która wróciła do usługi po kilkumiesięcznej przerwie. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Sonic, Alita, Ukryta gra. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Sonic. Szybki jak błyskawica - 8 listopada (HBO GO)

Jeden z największych kinowych przebojów tego roku. Dla wielu również czołówka growych ekranizacji, ale to przede wszystkim ciekawe kino familijne, przy którym doskonale będą bawić się zarówno fani gry, jak i osoby, które nie znają najszybszego jeża świata. Film przedstawia genezę jednej z najsłynniejszych ikon gier wideo, przedstawiając prostą, ale widowiskową historię, pełną efektownych scen akcji. W produkcji jest już kontynuacja, która powinna wprowadzić inne postacie znane z licznych gier z Soniciem.

SpongeBob Film: Na ratunek - 5 listopada (Netflix)

Produkcja przeznaczona do debiutu w kinach, ale przez pandemię Paramount musiał zrezygnować z premiery na dużym ekranie. Losy filmu długo nie były jasne po ogłoszeniu, że nowe przygody SpongeBoba zadebiutują na VOD w Ameryce. Na ratunek przyszedł Netflix, który wykupił prawa do międzynarodowej dystrybucji animacji. Dlaczego warto zainteresować się tą produkcją? Odpowiedź jest niezwykle prosta: Keanu Reeves. Popularny aktor zalicza w filmie cameo, a fragmenty jego występu możemy zobaczyć w zwiastunie.

Kłamstewko - 7 listopada (HBO GO)

GramTV przedstawia:

Przez wiele miesięcy Kłamstewko było wymieniane w gronie oscarowych faworytów. Film zadebiutował na zeszłorocznym festiwalu Sundance i z miejsca zrobił furorę, podbijając serca amerykańskich widzów. Kłamstewko opowiada o mieszkającej w Nowym Jorku Billi, która pewnego dnia dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie ukochanej babi Nai Nai. Rodzina dziewczyny decyduje zataić przed starszą kobietą, że nie zostało jej wiele miesięcy życia. Pod pretekstem wesela jednego z kuzynów, postanawiają zorganizować rodzinne spotkanie, które będzie również pożegnaniem z babcią. Film powstał na bazie prawdziwej historii z życia Lulu Wang, reżyserki obrazu.

Alita: Battle Angel - 8 listopada (HBO GO)

Jedna z najbardziej niedocenionych blockbusterów ostatnich lat, który przyciągnął do kin przede wszystkim Chińczyków. James Cameron przez dwie dekady walczył o adaptację mangi o Alicie i gdy w końcu się udało, okazało się, że niewielu zachodnich widzów chce obejrzeć ten film. Błąd ten można naprawić oglądając Alitę w streamingu, bo pomimo takiego sobie scenariusza, mamy do czynienia z genialnie wykreowanym dystopijnym światem z dalekiej przyszłości, doskonałymi efektami specjalnymi i ciekawą bohaterką. Alita: Battle Angel zasługuje na kontynuację i według różnych plotek, druga część jest już w przygotowaniu.

Ukryta Gra - 8 listopada (Netflix)

Polska produkcja, o której przy okazji premiery zrobiło się głośno. W końcu niecodziennie taka gwiazda jak Bill Pullman gra w polskim filmie. Akcja Ukrytej Gry przenosi nas do początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Uzależniony od alkoholu mężczyzna ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jedynie przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki, w której toczą się losy całego świata.

Pozostałe warte uwagi premiery

  • 303. Bitwa o Anglię - 1 listopada (Netflix)
  • Kobieta na skraju dojrzałości - 1 listopada (HBO GO)
  • Cienki Bolek - 1 listopada (Netflix)
  • Córka Trenera - 1 listopada (Netflix)
  • Duża ryba - 5 listopada (HBO GO)
  • Psy i koty 3: Łapa w łapę - 6 listopada (kino)
  • To właśnie życie - 6 listopada (Netflix)

Pozostałe warte uwagi premiery, Sonic, Alita, Ukryta gra. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!