Denis Villeneuve wyreżyseruje serial dla HBO. W obsadzie Jake Gyllenhaal

Radosław Krajewski
2020/10/21 10:50

HBO szykuje ekranizację powieści Jo Nesbo, którą wyreżyseruje twórca nowej wersji filmowej Diuny.

Denis Villeneuve i Jake Gyllenhaal znów łącza siły, tym razem w serialu. Ta dwójka spotkała się już dwukrotnie przy okazji filmów Labirynt i Wróg, a teraz rozpoczynają trzeci wspólny projekt. Będzie to serialowa adaptacja powieści Syn autorstwa Jo Nesbo.

Denis Villeneuve wyreżyseruje serial dla HBO. W obsadzie Jake Gyllenhaal

Serial powstający dla platformy HBO Max wyreżyseruje w całości Denis Villeneuve, który obecnie zajęty jest kończeniem prac nad filmową Diuną. Gwiazdą produkcji będzie Jake Gyllenhaal, a obaj pełnić będą również funkcję producentów. Głównymi producentami serialu są Jonathan Nolan i Lisa Joy, czyli duet pracujący przy Westworld.

GramTV przedstawia:

Historia opisywana jest jako opowieść o zemście osadzona w brutalnej rzeczywistości ogarniętego korupcją Oslo. Serial opowie o Sonnym Lofthusie, który odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu w stolicy Norwegii. Po śmierci ojca policjanta, mężczyzna popada w kłopoty z prawem. Trafia do więzienia, gdzie znany jest z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która przedstawia zupełnie inną wydarzeń śmierci jego ojca. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.

HBO nie podało przybliżonej daty premiery serialu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!