Disco Elysium w wersji na Game Boy'a wygląda zaskakująco dobrze

Maria Wawrzyniak
2020/10/20 16:10

Miłośnicy niezwykle dobrego i oryginalnego RPG-a postanowili stworzyć wersję na konsolę Game Boy. A raczej port, który możemy przetestować na pecetach.

Co do tego, że Disco Elysium okazało się jedną z najlepszych produkcji ubiegłego roku, nie ma chyba żadnych wątpliwości. Gra zdobyła mnóstwo nagród, zyskując przy tym naprawdę godną podziwu popularność i uznanie wśród graczy. Niektórzy okazali się zaś tak wiernymi fanami, że teraz – jak podaje serwis PC Gamerna horyzoncie pojawił się niezwykle ciekawy projekt grupy miłośników RPG-a. Postanowiono bowiem stworzyć Disco Elysium: Game Boy Edition, czyli wersję gry na konsolę Game Boy. I, ku zdziwieniu nie tylko dziennikarzy, produkcja prezentuje się w takiej wersji zaskakująco dobrze.

Zainteresowani mogą przekonać się o tym na własnej skórze – wystarczy odwiedzić stronę projektu w serwisie itch.io. W zależności od osobistych preferencji wersję na Game Boy’a można uruchomić od razu w przeglądarce (instrukcje dotyczące sterowania znajdziecie w opisie dzieła) lub pobrać pliki. Oczywiście, twórcy nie przerobili całej gry, bo zajęłoby to zdecydowanie za dużo czasu – co nie zmienia jednak faktu, że projekt jest naprawdę świetny.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Disco Elysium zadebiutowało 15 października ubiegłego roku na komputerach osobistych. W przyszłym roku produkcja ma pojawić się również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Zainteresowanych zapraszamy do naszej recenzji, którą napisał Myszasty.Disco Elysium w wersji na Game Boy'a wygląda zaskakująco dobrze

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!